Velik podvig Slovencev, ki so v polfinalu evropskega prvenstva (VIDEO)

Nogomet 6. Sep 202317:19 1 komentar

Slovenska mlada futsal reprezentanca na evropskem prvenstvu, ki ga gosti hrvaška Istra, piše vse lepšo pravljico. Varovanci Tomija Horvata so po zmagi nad Finsko in porazu proti Ukrajini v zadnjem krogu skupinskega dela ugnali Italijo (4:2) in se prvič v zgodovini uvrstila med štiri najboljše reprezentance stare celine!

Izhodišče pred zadnjo tekmo slovenske reprezentance na evropskem prvenstvu v futsalu za fante do 19 leta starosti, ki ga gosti Poreč, je bilo jasno. Varovanci Tomija Hrvata so morali za vsaj dva zadetka premagati favorizirano Italijo, če so si želeli odpreti vrata med štiri najboljše reprezentance v Evropi.

In to jim je uspelo. Začelo se je sicer slabo, po nesrečnem avtogolu vratarja Vida Ambrožiča so azzurri povedli, a sledil je silovit odgovor Slovencev. V petnajsti minuti so si tudi Italijani zabili avtogol in ekipi sta na odmor odšli poravnani. V 24. minuti pa je začelo dišati po senzaciji. Žogo je v mrežo Italije pospravil Alen Ruis in Slovenija je povedla. A tu se ni ustavila. 30. minuta Lovro Skrinjar in 37. minuta Gal Križan, to sta bila zadetka, ki sta našim fantom na široko odprla vrata polfinala. Italiji je nekaj sekund pred koncem sicer uspelo znižati na 4:2, a to je bil rezultat, ki je v polfinale vseeno odpeljal Slovenijo.

Mladi Slovenci so tako skupinski del končali na drugem mestu, za vstopnico v finale pa se bodo udarili s Portugalci. Med štiri najboljše so uvrščeni še Ukrajinci in Španci.