Vidmar ni branil, Kurtić z evrogolom do zmage

Nogomet 6. Feb 202221:17 > 21:18 0 komentarjev
Jasmin Kurtić se je s Paokom razveselil pomembne zmage. FOTO: Guliverimages

Nejc Vidmar, ki je ta teden po petih letih zapustil Olimpijo in se preselil v Grčijo, pri porazu svojega novega kluba Ionikosa z 0:3 proti Olympiakosu ni branil. Jasmin Kurtić je Paoku pomagal do zmage proti drugemu velikanu grškega nogometa Panathinaikosu z 2:1. Moštvo iz Soluna je do treh točk prišlo s spektakularnim golom tik pred koncem tekme.

Ionikos je bil proti Olympiakosu brez možnosti, Nejc Vidmar, ki je v klub prišel med tednom, pa si je tekmo ogledal s klopi. Za Ionikos je, tako kot na vseh tekmah v tej sezoni, branil Grk Eleftherios Choutetsiotis.

Paok je na svojem stadionu gostil Panathinaikos in zaostajal z 0:1, potem pa prišel do preobrata. Za zmago je zadel v 88. minuti, ko je mojstrski gol dosegel španski branilec Joan Sastre.

Jasmin Kurtić, ki je s 14 goli še vedno najboljši strelec grške prve lige, je igral do 82. minute, v statistiko pa se je vpisal z rumenim kartonom.

Evrogol za zmago Paoka:

Mladega slovenskega branilca Žige Lacija spet ni bilo niti na klopi atenskega AEK, ki je doma s 3:0 odpravil Smyrnis, pri katerem podobno velja za še enega slovenskega vratarja Grego Sorčana.

Branil ni niti tretji slovenski vratar, ki si kruh služi v prvi grški ligi. Matic Kotnik ni dobil priložnosti med vratnicama Volosa, ta je z 2:0 zmagal v gosteh pri Arisu.

Paok je trenutno na drugem mestu prvenstvene lestvice. AEK je tretji, Volos je na devetem, Ionikos na 12., Smyrnis pa na zadnjem, 14. mestu prvenstvene lestvice.