Vito Plut zabija gole na Malti

Nogomet 9. Sep 202221:34 0 komentarjev
Vito Plut je na Malti na začetku nove sezone v zelo dobri formi. FOTO: Guliverimages.

Slovenski napadalec Vito Plut je na začetku nove sezone malteške prve lige zelo učinkovit. Pri novi zmagi Gudja Uniteda se je v četrtem nastopu med strelce vpisal še tretjič v tej sezoni.

Vito Plut, nekdanji napadalec Kopra in Maribora, si kruh že vrsto let služi v tujini, več let igra na Malti. Letos poleti je prestopil v tamkajšnji Gudja United, ki mu gre v prvi ligi odlično. Po štirih tekmah je pri desetih točkah in po nepopolnem 4. krogu na prvem mestu.

Pri zmagi z 2:1 nad Zebbugom je prvi gol na tekmi zabil Plut, ki je Gudjo United že v četrti minuti popeljal v vodstvo z 1:0.

34-letni Plut, ki je igral do 79. minute, je zadel še tretjič v tej sezoni in je s tremi goli trenutno drugi najboljši strelec tekmovanja.