Vroča Avstrija ni osvojila Stožic, točka za pozitiven začetek (VIDEO)

Nogomet 6. Sep 202422:39 0 komentarjev

Slovenska nogometna reprezentanca nov ciklus lige narodov začenja s točko (1:1). Naša izbrana vrsta je v polnih Stožicah remizirala z Avstrijo, ki je dokazala, zakaj trenutno velja za eno najbolj vročih reprezentanc stare celine. Slovenija pa je po drugi strani še enkrat več potrdila, da gre za ekipo, ki jo je izredno težko premagati.

Liga narodov, 1. krog, skupina B3

Slovenija – Avstrija 1:1 (1:1)

Šeško 16. /11-m; Laimer 28.

Srečanje v polnih Stožicah, v katerih je izstopala tudi v rdečo obarvana avstrijska tribuna, bolje začeli gostje, ki so se takoj po začetnem žvižgu sodnika Raduja Petrescuja iz Romunije kot ose pognali proti vratom Slovenije, ki jih je že v štirinajsti sekundi s strelom z razdalje ogrozil Marko Arnautović.

Na živahen začetek Avstrijcev, ki so še nekajkrat poizkusili ogroziti slovenska vrata, so Slovenci počasi vendarle začeli odgovarjati in v  14. minuti s strani prodrl Petar Stojanović ter sprožil proti vratom Avstrije. Nogometaš Salernitane je pri tem v roko zadel Philippa Mweneja, ki je zelo nerodno posredoval, po ogledu VAR-a pa je Petrescu dosodil enajstmetrovko za Slovenijo. Zelo suvereno jo je v gol spremenil Benjamin Šeško in Stožice so eksplodirale od navdušenja.

Avstrijci so potrebovali nekaj časa, da so se zbrali po tem šoku, nato pa v 27. minuti so znova zapretili. Pletli in pletli so okrog slovenskega kazenskega prostora, do strela pa je prišel Marcel Sabitzer, a je Matevž Vidovšek njegov strel ubranil. Toda v naslednji akciji je vratar Olimpije vendarle klonil. Mwene je v ogenj poslal Konrada Laimerja, slednji pa je s konico nogometnega čevlja zadel ob bližnji vratnici in izenačil na 1:1.

Zaključek prvega polčasa je pripadel Avstrijcem. Ti so z agresivno igro vedno znova hitro prekinjali napade Slovenije, domača izbrana vrsta pa skozi protinapade ni uspela ogroziti vrat severnih sosedov. So pa zato gostje v zaključku polčasa še enkrat nevarno zapretili, a je Marko Arnautović z glavo udaril preko vrat Vidovška.

Pod potegnjeno črto so bili Avstrijci v prvem delu za odtenek boljši nasprotnik, naša izbrana vrsta pa se kljub velikemu vložku energije in vneme nikakor ni uspela otresti pritiska nasprotnika, ki je dokazoval svojo kakovost. Avstrijci so s svojim značilnim agresivnim pristopom Slovence sili v premnoge napake, šepala je tudi tranzicija. Domačim se je nekajkrat odprlo veliko prostora za boljši protinapad, (z)manjkali sta zbranost in natančnost izvedbe.

Slovenija - Avstrija

Enakovreden drugi del ni dal zmagovalca

Na začetku drugega polčasa so Slovenci dobro parirali Avstrijcem in v organizaciji napadov s hitrejšimi ter predvsem bolj natančnimi podajami našli nekaj dobrih rešitev ter prevzemali pobudo. Toda kmalu se je začela tehtnica razmerja moči v polju znova nagibati na avstrijsko stran.

Nevarnosti za ena ali druga vrata je bilo v prvem delu drugega polčasa zelo malo. V igro obeh ekip se je prikradlo kar precej napak, sploh v trenutkih, ko bi lahko eni ali drugi resneje napadli gol nasprotnika. Ko je govora o Avstrijcih, velja omeniti le strel Sabitzerja z razdalje, ki ga je Vidovšek zlahka ubranil, Slovenci pa so nevarneje zapretili šele v 77. minuti, ko je Šeško ustvaril ‘višek’ na sredini igrišča, Stojanović pa je v ogenj poslal rezervista Jana Mlakarja, ki pa je zadel zunanji del vrat gostov.

V zaključku srečanja so gostje še enkrat poizkusili prek Sabitzerja, ki je po uigrani akciji s kota streljal čez gol Vidovška. V 89. minuti se je po dobri akciji Šeška in Stojanovića priložnost ponudila še Žanu Celarju, ki pa je nekoliko s strani zgrešil avstrijska vrata. Ostalo je tako pri končnih Slovenija 1, Avstrija 1.

Pri Slovencih velja znova izpostaviti izvrstno igro Vanje Drkušića, z izjemo zaspanosti pri avstrijskem golu je še enkrat več obrambi odlično poveljeval Jaka Bijol.

Nekaj pa je zmanjkalo v zvezni vrsti in napadu. Prehodi iz obrambe v napad so bili, čeprav so je na trenutke vsekakor odpiralo dovolj prostora, ali prepočasni ali premalo natančni v izvedbi. V vsakem primeru je bila tekma z Avstrijo nov dober test za Slovenijo in realen pokazatelj tega, kje smo. Nekje v višjem srednjem razredu evropskega nogometa.