Vse kaže, da bo Koper ostal prvoligaš

Nogomet 30. Maj 202119:37 > 19:38
Nardin Mulahusejnović, prvi strelec rednega dela Prve lige, je zadel tudi na prvi tekmi dodatnih kvalifikacij.

Nogometaši Kopra so na prvi tekmi dodatnih kvalifikacij za Prvo ligo v Novem mestu z 2:0 premagali Krko in naredili velik korak na poti do obstanka.

Koper, ki je bil nekaj časa celo na vrhu lestvice, je v drugem delu sezone nogometne Prve lige močno padel in na koncu pristal na devetem mestu, ki ga je pahnilo v dodatne kvalifikacije za obstanek.

Na Bonifiki so se zbali, da se bodo preselili nazaj v drugo ligo, a po prvem ”polčasu” kaže, da bodo Koprčani med prvoligaši tudi v novi sezoni. Na prvi tekmi dodatnih kvalifikacij za Prvo ligo so pri Krki, ki bo naslednje leto praznovala stoto obletnico obstoja, zmagali z 2:0.

V prvem polčasu v Novem mestu nismo videli zadetkov, obe ekipi sta imeli nekaj priložnosti, potem pa je Koper, ki ga po slovesu Italijana Rodolfa Vanolija vodi Nedžad Okčić, v 64. minuti z enajstih metrov prišli do vodstva. Najstrožjo kazen je v gol spremenil s 14 goli skupaj z Janom Mlakarjem iz Maribora najboljši strelec lige Nardin Mulahusejnović.

Že v 67. minuti je bil na semaforju izpisan rezultat 0:2. V polno je po podaji Mateja Palčiča zadel Stefan Stefanović in postavil končni izid, ob katerem je Koper naredil zelo velik korak na poti do obstanka.

Povratna tekma bo v sredo ob 20. uri na Bonifiki.