WBA šokiral Chelsea na Stamford Bridgeu

Nogomet 3. Apr 202115:31 > 16:12 0 komentarjev
Thomas Tuchel
Cal Sport Media via AP Images

Nogometaši WBA-ja so na prvi tekmi 30. kroga Premier lige poskrbeli za veliko presenečenje, saj so na Stamford Bridgeu s kar 5:2 odpravili Chelsea. Čeprav so modri hitro povedli, so na koncu klonili prvič v eri novega trenerja Thomasa Tuchela.

Začetek tekme ni napovedal takšnega razpleta, saj je Chelsea povedel v 27. minuti, ko je bil Christian Pulisic na pravem mestu, potem ko je žoga zadela prečko po strelu Alonsa iz prostega strela.

Ključni trenutek srečanja je sledil dve minuti kasneje, ko je bil izključen branilec Londončanov Thiago Silva. Nov šok za domače je sledil v sodnikovem podaljšku prvega polčasa. Sprva je v 47. minuti Matheus Pereira izenačil, dve minuti kasneje pa poskrbel za popolni preobrat WBA-ja.

Thomas Tuchel je poskušal osvežiti ekipo in je v igro poslal Masona Mounta, toda gostje so verjetno odigrali najboljši polčas v letošnji sezoni. V 63. minuti je Callum Robinson dosegel tretji gol za goste. Pet minut kasneje je zasedba Sama Allardycea skreirala novo fantastično akcijo, po kateri se je med strelce vpisal tudi Mbaye Diagne. Chelseaju je nekaj upanja vlil Mount v 81. minuti, vendar je Robinson v 91. minuti srečanje dokončno odločil v korist WBA-ja.