Zahović zablestel ob neverjetni drami na Poljskem

Nogomet 18. Okt 202220:17 0 komentarjev
Luka Zahović postal junak večera na Poljskem. FOTO: Guliveimages.

Pogon Szczecin je bil na pragu katastrofe v poljskem pokalu, blizu izpada proti četrtoligašu Rekordu Bielsko-Biali. S ’’hat-trickom’’ ga je rešil Luka Zahović in soigralcem pomagal do napredovanja po enajstmetrovkah, ob katerih so gledalci spremljali pravcato dramo. Zmagovalca so dočakali šele po 14. seriji!

Luka Zahović je v zadnjem času izgubil mesto v začetni enajsterici Pogona Szczecina, zadnje tri tekme je začel na klopi, tokrat pa dočakal priložnost od prve minute in zablestel. V gosteh pri Rekordu Bielsko-Biali, ki nastopa v četrti ligi, si je Pogon skorajda privoščil hud poraz. S ’’hat-trickom’’ ga je preprečil prav slovenski napadalec.

Zahović se je v prvem polčasu v statistiko vpisal le z rumenim kartonom, v nadaljevanju pa postal junak dneva. Najprej je v 67. minuti znižal zaostanek Pogona na 1:2, potem pa v 92. minuti preprečil poraz. Sledili so podaljški, po petih minutah je Zahović zadel še tretjič in zaokrožil klasičen ’’hat-trick’’, Pogon je popeljal v vodstvo s 3:2, kar pa ni bilo dovolj. Domači so zadeli še tretjič in izsilili enajstmetrovke.

Zmagovalca je odločil šele 14. strel z bele točke

Pri teh smo spremljali pravcato dramo, kot je ne vidimo pogosto. Zmagovalca smo dobili šele v 14. seriji, ko so domači strel z bele točke zgrešili, gostje pa zadeli in napredovali v osmino finala pokalnega tekmovanja. Zanimivo pa je, da Zahović ni izvajal nobenega od 14 strelov z enajstih metrov pri Pogonu.

Zahović je prišel do petega, šestega in sedmega zadetka sezone. V prvenstvu je na 13 tekmah dosegel dva gola, dva pa prispeval tudi v Evropi. Zdaj je trikrat zadel še v prvem pokalnem nastopu v tej sezoni.