Zakaj je bil razveljavljen zadetek, ki bi izločil Liverpool?

Nogomet 8. Jan 202311:41 0 komentarjev

Med vsemi včerajšnjimi tekmami 3. kroga angleškega FA pokala največ prahu dviguje obračun na Anfieldu, na katerem sta se Liverpool in Wolverhampton razšla z 2:2 in bosta za napredovanje odigrala še eno tekmo. A v taboru volkov so prepričani, da bi moralo biti vsega konec že sinoči in da je sodniška ekipa neupravičeno razveljavila zadetek branilca Totija.

Potem ko sta v prvem polčasu zadela Gonzalo Guedes in Darwin Nunez ter v drugem Mohamed Salah in Hee-Chan Hwang, je najzanimivejši trenutek včerajšnjega obračuna med Liverpoolom in Wolverhamptonom prišel v 81. minuti. Gostje so imeli na voljo kot, po katerem je mrežo branilcev naslova FA pokala stresel portugalski branilec v majici vokov Toti. A čeprav se je zdelo, da je bil zadetek dosežen povsem v skladu z nogometnimi pravili, ga je sodniška ekipa razveljavila.

Sporno razveljavljen zadetek Wolverhamptona za vodstvo s 3:2

Nova tehnična napaka VAR-a

Na začudenje vseh, še posebej pa glavnega trenerja ekipe iz okolice Birminghama Julena Lopeteguija, je stranski sodnik dvignil zastavico in označil prepovedan položaj. Ampak čigav? Zdelo se je, da v kazenskem prostoru Liverpoola ni bilo nogometaša, ki bi bil v ofsajdu. V nedovoljenem položaju pa naj bi se znašel izvajalec kota Matheus Nunes, h kateremu se je žoga vrnila iz kazenskega prostora. VAR kljub vsem izboljšavah v zadnjem obdobju ni našel kadra, ki bi natančno ocenil situacijo. V takšnem primeru pravila narekujejo, da obvelja odločitev sodnikov na igrišču.

V taboru Wolverhamptona so sicer po tekmi sodniški ekipi kazali posnetke njihove širokokotne taktične kamere, ki kaže, da Nunes ni bil v prepovedanem položaju, a to volkovom prav veliko ni pomagalo. Moštvi se bosta tako za napredovanje v 4. krog morali udarili še enkrat, predvidoma čez deset dni.

Zadetki s tekme Liverpool – Wolverhampton (2:2)