Zapravljivi Ludogorec v Zagreb z zelo slabo popotnico

Liga prvakov 2. Avg 202221:41 > 21:53 0 komentarjev

Fantastična tekma tretjega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov se je odvila po hrvaških željah. Dinamo je v Razgradu z 2:1 premagal Ludogorec in si priigral sijajno popotnico pred povratno tekmo v Zagrebu. Varovanci Anteja Šimundže so bili sicer precej boljši in nevarnejši nasprotnik, a številnih nevarnih situacij niso znali spremeniti v zadetke. Žan Karničnik pri domačih ni dobil priložnosti za igro.

Uvodne minute srečanja so pripadle domači ekipi. Ciprski napadalec Pieros Sotiriou je dvakrat nevarno zapretil zagrebškim vratom, a je najprej njegov poizkus blokiral Rasmus Lauritsen, v drugo pa je 29-letnik zgrešil vrata. Kazen je prišla zelo hitro. In bila je zelo huda. V razmaku treh minut so hrvaški prvaki zadeli dvakrat. V šesti minuti je mrežo Ludogorca stresel iznajdljivi Dino Perić.

Že v naslednji akciji pa je zelo nerodno po podaji pred vrata posredoval nizozemski vratar Segio Padt in žogo preusmeril v lastno mrežo.

Žarek upanja je za domače posijal v 22. minuti. Bernard Tekpetey je izkoristil svojo iznajdljivost in močan udarec ter popolnoma presenetil vratarja Dinama Dominika Livakovića, ki je žogo v mrežo izpustil ob svoji bližnji vratnici. V nadaljevanju polčasa je bil bolgarski prvak bistveno boljši nasprotnik, tik pred iztekom prvega dela je imel še tretjo veliko priložnost Sotiriou, a mu je Livaković v zadnjem trenutku izmaknil žogo.

Ludogorec ni uspel kronati velike premoči

Takoj na začetku drugega polčasa so bili orli iz Razgrada znova blizu izenačenju. Z razdalje je znova meril Sotiriou, Livaković je slabo posredoval in žogo za trenutek izpustil, a ga je rešila vratnica. Lodogorec je pritiskal in pritiskal, Sotiriou pa je zapravljal priložnost za priložnostjo, v 67. minuti ga je znova ustavil vratar Dinama, minuto kasneje še prečka.

Ob vse bolj številčni selitvi domačih nogometašev na nasprotnikovo polovico, se je Dinamu ponujalo ogromno prostora v protinapadih. V 82. minuti je tako obrambi Ludogorca pobegnil Luka Menalo, toda streljal prek vrat. Dve minuti pred koncem rednega dela se je priložnost ponudila še domačemu rezervistu Tiagu, a je njegov strel švignil mimo leve vratnice Livakovića.

O tem, kaj se je dogajalo na preostalih tekmah večera, več izveste tukaj.