Zgodovinski podvig Leicester Cityja

Nogomet 15. Maj 202120:09 > 23:24
Veselje nogometašev Leicester Cityja po zadetku na Wembleyju, kjer se je lahko zbralo omejeno število gledalcev. FOTO: Guliverimages.

Leicester City je zmagovalec najstarejšega nogometnega tekmovanja na svetu za leto 2021, angleškega pokala FA. Lisice so v finalu na Wembleyju z 1:0 premagale Chelsea in prvič v zgodovini kluba prišli do lovorike.

Leicester City, ki je leta 2016 poskrbel za senzacionalni naslov angleškega prvaka, je klubske vitrine zapolnil s še eno pomembno lovoriko. Za zmago v finalu pokala FA je poskrbel belgijski vezist Youri Tielmans, ki je zabil gol v 63. minuti.

Leicester City, ki ga vodi Brendan Rodgers, je v tem tekmovanju do zdaj v finalu igral že štirikrat, a vselej izgubil. Tokrat je le dočakal zmago in prišel do šeste lovorike v zgodovini kluba. Ob naslovu angleškega prvaka je trikrat osvojil še ligaški pokal in bil enkrat zmagovalec angleškega superpokala.

Chelsea, ki ga konec meseca čaka veliki finale lige prvakov, je v 89. minuti sicer dosegel izenačujoči gol, svojo mrežo je zatresel kar nogometaš Leicestra Wes Morgan, a je bil gol po posredovanju VAR zadetek razveljavljen.