Zidane: Zakaj bi menjal prej, če nismo igrali slabo?

La liga 31. Dec 20209:50 0 komentarjev
Zidane Modrić
Denis Doyle/Getty Images

Trener madridskega Reala Zinedine Zidane je bil razočaran po remiju z Elchejem (1:1) na zadnji tekmi v letu 2020, vendar je kasneje dejal, da ni zamudil z menjavami.

Real Madrid je po novem remiju na drugem mestu lestvice La lige z 31 točkami, dvema manj in tekmo več od mestnega rivala Atletica na prvem mestu.

Občutek seveda ni dober, imeli smo priložnosti, vendar jih nismo dokončali. Potem so oni izenačili, povsem so se zaprli in težko je bilo. Ne mislim, da smo tekmo začeli s preveč samozavesti, vedeli smo, kaj je v igri. Ključ je bil v drugem golu, ki ga nismo dosegli, po 1:1 jih nismo uspeli zlomiti, čeprav smo imeli priložnosti,” je obračun proti Elcheju ocenil trener Reala Zinedine Zidane.

Francoski strokovnjak je prvo menjavo opravil v 77. minuti, ko je Lucasa Vazqeza zamenjal z Edenom Hazardom, samo minuti kasneje je namesto Tonija Kroosa na igrišče prišel Fede Valverde, v 86. minuti pa je Marca Asensia zamenjal Vinicius Junior. “Ko trener opravi menjave, mu mora biti jasno, kaj želi. Nismo igrali slabo in zato sem čakal do zaključka. Izgubili smo dve točki, toda moramo nadaljevati, hitro nas čakajo nove tekme. La liga je dolga, vsi bomo že izgubljali točke, mi pa se moramo še naprej boriti,” je doda Zizou.

Real bo prvo tekmo v letu 2021 odigral 2. januarja, ko bo v Madridu gostil Celto iz Viga.