Zvezdnik Parižanov tragični junak polfinalistov mundiala (VIDEO)

Nogomet 30. Jan 202423:11

Južnoafriška republika je v osmimi finala afriškega prvenstva z 1:0 ugnala Maroko. Tragični junak Maročanov je Achraf Hakimi, ki je v 84. minuti zapravil najstrožjo kazen.

Južnoafričani so povedli v 57. minuti, ko je bil natančen napadalec Orlando Pirates Evidence Makgopa. Zmago je po rdečem kartonu Sofyana Amrabata v 95. minuti tekme potrdil Teboho Mokoena.

Polfinalisti svetovnega prvenstva v Katarju Maročani se morajo tako posloviti že po osmini finala afriškega prvenstva.

Oba zadetka s tekme:

Južna Afrika se bo v četrtfinalu pomerila proti Zelenortskim otokom, ki so bili z 1:0 boljši od Mavretanije.

V drugem današnjem dvoboju osmine finala je Mali z 2:1 ugnal Burkino Faso. V četrtfinalu ga čakajo domačini iz Slonokoščene obale.