Goriške strele pošteno namučile Kamničanke (VIDEO)

Odbojka 18. Okt 202420:18 0 komentarjev

V tretjem krogu ženskega državnega odbojkarskega prvenstva so odbojkarica Calcita na uvodni tekmi s 3:2 ugnale novogoriški Gen-I Volley.

Odbojkarice Gen-I Volleyja so v prejšnjem krogu nepričakovano izgubile v Radovljici, zato so se želele oddolžiti svojim navijačem. Zagotovo si niso mislile, da bi lahko presenetile prvakinje, so pa hotele prikazati boljšo igro kot na Gorenjskem. To jim je vsekakor uspelo, zato pa so bile nagrajene z nepričakovano točko, za zmago pa so bile vendarle nekoliko preslabe.

Novogoričankam je šlo na roko dejstvo, da so Kamničanke igrale brez reprezentantke Maše Pucelj, po prvem nizu je kazalo, da bo za gostje to celo prevelika ovira. V prvem nizu so osvojile vsega 13 točk, potem ko so v zaključku povsem odpovedale. Po izidu 15:13 niso osvojile točke, za kar so bili v veliki meri zaslužni servisi Viktorije Olinik.

A v nadaljevanju so Kamničanke vendarle prišle k sebi, videti je bilo, da bodo osvojile tri točke. Po dokaj zanesljivi zmagi v drugem in tretjem nizu so prevzele pobudo tudi v četrtem. V njem so že vodile že za štiri točke, toda domače so jih na 16. točki ujele, po izidu 18:18 pa prišle še do delnega izida 6:1, ki je zadostoval, da so si priborile “tie break”, v katerem pa večje negotovosti ni bilo.

Gostje so povedle s 6:2, domače so en krajši odgovor še zmogle, se približale na dve točki zaostanka, nato pa naredile veliko napak, kar so Kamničanke znale izkoristiti.

Pri zmagovalkah je bila z 18 točkami najučinkovitejša Anja Maček, Lara Rituper jih je dodala 15, pri domačih jih je Nevena Vukčević dosegla 17, Ajda Gornjec Hodnik pa se je izkazala s petimi bloki.