Mujanović ni ponovil uspeha Pajenka in Šterna

Odbojka 28. Feb 202417:21 1 komentar
Nik Mujanović
Nik Mujanović Foto: CEV

Odbojkarji poljske Projekta iz Varšave so na prestolu pokala challenega zamenjali grški Olympiacos. V finalu so bili dvakrat s 3:1 boljši od Monze Nika Mujanovića.

Poljaki, ki so zanimivo na poti v finale premagali tudi kamniški Calcit, so si prednost priigrali že pred domačimi gledalci, ko so zmagali s 3:1 v nizih, posel pa so brez težav končali tudi v Italiji.

Potrebovali so dva niza in ju v žep pospravili že takoj na začetku. Prvi niz so dobili tesno s 27:25, v drugem za vodstvo z 2:0 in potrditev zmage in osvojitev evropske lovorike pa so domače odpihnili s kar 25:16.

Ko je bil finale odločen, so priložnost za igro dobili tudi rezervisti. Slovenski reprezentant Nik Mujanović je do konca tekme, ki so jo s 3:1 dobili gostje, dosegel kar 17 točk. V napadu je imel kar 60-odstotni izkoristek (15/25), dve točki pa je dodal še s servisom in blokom.

Poljaki so na vrhu tretjerazrednega evropskega tekmovanja zamenjali grški Olympiacos. Te lovorike sta lani s Pirejčani veselila reprezentanta Alen Pajenk in Tonček Štern.