ACH gladko izgubil proti Berlinu

Odbojka 8. Dec 202017:38 > 19:28 0 komentarjev
BR -ACH
Berlin - ACH

Odbojkarji ACH Volleyja so s porazom začeli turnir 4. kroga Lige prvakov v Berlinu. Proti domači ekipi Berlin Recycling Volleys so izgubili z 0:3 (20, 23, 21). V pokalu Challenge so se odbojkarji Calcita poslovili v osmini finala. S 3:0 jih je izločil Milano.

Odbojkarji ACH Volleyja so se zoperstavili izkušeni nemški ekipi, katero je pred tekmo okrepil francoski reprezentančni bloker Kevin Le Roux, ki pa tokrat še ni stopil na igrišče.

V prvem nizu so po precej izenačenem začetku Nemci do večje prednosti prišli sredi niza in jo tudi zanesljivo držali ter niz dobili s 25:20. ACH v prvem nizu ni niti enkrat vodil.

V drugem nizu smo spremljali zelo izenačen boj vse do zaključne faze niza, ko so Ljubljančani vodili z 21:19 ter 23:22, vendar so bili Nemci v končnici bolj zbrani in ga s tremi zaporednimi točkami dobili s 25:23.

V tretjem nizu je Berlin hitro povedel s štirimi točkami prednosti in razliko brez večjih težav ohranjal vse do konca. Niz se je končal z izidom 25:21.

Pri Berlinu je bil najbolj razpoložen Benjamin Patch s 16 točkami, Timothee Carle jih je dosegel 14. Pri ACH je izstopal Božidar Vučićević s 17 točkami.

ACH Volley se bo jutri pomeril s poljsko ekipo Jastrzebski Wegiel, v četrtek pa še z Zenitom iz Kazana.