Argentinski steak teknil tudi za zajtrk

Odbojka 4. Jun 202111:51 > 05. Jun 2021 9:06 0 komentarjev
(Foto: Fivb)

Slovenska odbojkarska reprezentanca na turnirju lige narodov (VNL) v Riminiju v Italiji nadaljuje svoj zmagovalni pohod. Na peti tekmi je vpisala še četrto zmago, potem ko je dopoldne brez izgubljenega niza odpravila Argentino. Evropski podprvaki so z uspehom vsaj začasno skočili na vrh lestvice elitnega tekmovanja.

Po Italiji, Poljski in Nizozemski je premoč slovenskim odbojkarjem v elitni ligi narodov danes morala priznati še Argentina. Evropski podprvaki so Južnoameričane ugnali s kar 3:0 (19, 22, 18) in se jim tako maščevali za poraz na zadnjem svetovnem prvenstvu. V vrstah zmagovalcev je bil najučinkovitejši Žiga Štern, ki je na igrišču zamenjal kapetana Tineta Urnata. Tekmo je končal s 14 točkami. Slovenci so z uspehom osvojili že 12 točk in vsaj začasno na lestvici skočili na prvo mesto.

Slovenci so se z Brazilijo nazadnje pomerili na SP leta 2018. Foto: FIVB

Slovenci so v dvoboj vstopili kar nekoliko zaspano. Po izenačenem začetku so se le prebudili in s tremi zaporednimi točkami prvič prišli do otiplivejše prednosti (13:10), ob drugem tehničnem odmoru pa vodili že za plus štiri. Ko se je v nadaljevanju razigral še Žiga Štern, ki je v uvodnem nizu vpisal osem točk, jih Argentinci niso mogli več ujeti. Slovenija je niz dobila s prepričljivih 25:19.

Uvod drugega niza je bila preslikava začetka prvega. Ekipi sta bili tudi tokrat poravnani vse do desete točke, nato pa so slovenski odbojkarji s serijo treh zaporednih točk zopet povedli s 13:10. Pri izidu 22:20 za Slovenijo so imeli Argentinci sicer priložnost, da se približajo le na točko zaostanka, a te niso izkoristili, niz pa posledično izgubili z 22:25.

Slovenski odbojkarji se po dveh dobljenih nizih niso več ozirali nazaj. V tretjem so raven igre še dvignili in si hitro priigrali prednost petih točk (10:5). Tekmeci so napeli vse moči, da tekmo zavlečejo, se celo približali na minus dve, a so bili razpoloženi evropski podprvaki zanje prevelik zalogaj. S serijo štirih zaporednih točk je Slovenija pobegnila na 19:13, na koncu pa se veselila s prepričljivih 25:18.

Ropret: Mislim, da se nas morajo bati vsi

“Vesel sem, da smo uspeli iztržiti zmago in tri točke, ki nam bodo pomenile ogromno. Tekmo je bilo zaradi zgodnjega termina, kar nekoliko težko začeti. Tudi zato smo imeli manjša nihanja. A vseeno smo bili zbrani predvsem v končnicah nizov in zasluženo zmagali,” je po tekmi povedal Žiga Štern.

Vrhunske, predvsem pa borbene predstave svojih soigralcev je bil vesel tudi podajalec Gregor Ropret. “Bilo je nekaj nihanj v igri, a to je šele začetek turnirja, zato je to nekaj normalnega. Pomembno je, da imamo igro in se lahko kosamo z vsakim, kar smo danes znova dokazali. Še naprej moramo držati agresivnost na servisu in v napadu in mislim, da se na smorajo bati prav vsi,” je dejal odbojkar, ki bo v prihodnji sezoni znova zaigral v Franciji.

Slovenijo naslednja tekma čaka že jutri ob 12. uri, ko jim bo nasproti stala Nemčija, ki jo vodi nekdanji selektor Slovenije Andrea Giani.

Argentina – Slovenija 0:3 (-19, -22, -18)

Sejmiščna dvorana v Riminiju, brez gledalcev, sodnika: Vera (Peru), Rolf (ZDA).

Argentina: Pereyra 4, Martinez 7, Uriarte 2, Poglajen 4, Conte, Loser, Sole, Palacios, Crer 8, De Cecco, Polonsky 4, Mendez 4, Ramos 6, Massimino.

Slovenija: T. Štern 7, Pajenk 7, Pernuš, Kozamernik 5, Šket 4, Gasparini, Štalekar, Ž. Štern 14, Kovačič, Videčnik, Ropret 2, Urnaut, Čebulj 12, Možič.