ACH zmlel še Spartak, suveren tudi Calcit

Odbojka 19. Jan 202319:47 0 komentarjev
ACH Volley

Odbojkarji Calcita Volleyja so v 8. krogu srednjeevropske lige premagali Murso Osijek s 3:0 (23, 19, 11) in tako najbolje odgovorili na sredin poraz. Vodilni ACH Volleyja pa ni imel težav s Spartak Myjavo, slavil je s 3:0 (20, 23, 16).

Odbojkarji Calcita so se s šesto zmago oziroma četrtim uspehom brez izgubljenega niza prebili na drugo mesto srednjeevropske lige in s tem naredili velik korak proti zaključnemu turnirju. Na gostovanju v Osijeku so nad pričakovanji gladko premagali zasedbo Murse, ki zdaj za varovanci trenerja Matije Pleška zaostaja za dve zmagi. Pred njimi je le ACH Volley, tretjeuvrščena Zadruga Dob pa ima ob tekmi manj pet zmag. Kamničani so četrti turnir srednjeevropske lige končali s polovičnim izkupičkom – na prvi tekmi v sredo so morali priznati premoč slovaški ekipi Rieker Komarno (0:3), na zadnjem turnirju konec januarja in v začetku februarja v domači dvorani pa se bodo pomerili z avstrijskima ekipama iz spodnjega dela razpredelnice, Amstettenom in Waldviertelom.

Po nepričakovanem porazu v sredo je Calcit drugo tekmo v Osijeku odigral veliko bolj zbrano. V zaključku prvega niza, ki je bil najbolj izenačen, saj si nobena ekipa ni priigrala več kot dveh točk prednosti, je 27-letni sprejemalec Sosa Sierra Luis Tomas iz Kube pokazal svojo kakovost. S štirimi točkami je poskrbel za zmago s 25:23. Preostala dva niza sta bila bolj enostranska. V drugem je Calcit povedel s 15:10 in razliko suvereno zadržal do konca, v tretjem pa so bili Kamničani še bolj odločni in z nizom šestih točk prišli do prednosti 15:8 in zanesljive končne zmage.

Trener Matija Pleško je po tekmi povedal: “Danes je bila v ekipi prava energija. Odločno smo vstopili v tekmo in z zmago s 3:0 naredili velik korak k zaključnemu turnirju.”

Calcit Volley

Lahko delo za ACH

Odbojkarji ACH Volleyja še naprej meljejo tekmece v srednjeevropski ligi. V osmem nastopu so zabeležili osmo zmago, sedmo s 3:0, in si tako dva kroga pred koncem rednega dela že zagotovili prvo mesto. Ljubljančani, ki so na Slovaško odpotovali z vsega devetimi igralci, uspešno nadaljujejo teden, v katerem so najprej nastopili v polfinalu slovenskega pokala v Kanalu (3:0), nato preskočili oviro v Myjavi, v petek pa jih čaka še preizkušnja v državnem prvenstvu. Do konca srednjeevropske lige imajo Ljubljančani še dve preizkušnji, in sicer 31. januarja v Tivoliju proti Zadrugi Dob ter dva dni kasneje prav tako pod Rožnikom z Murso iz Osijeka.

Slovaška zasedba, ki v enajstčlanskem tekmovanju zaseda deveto mesto z izkupičkom 3-5, ni bila kos zasedbi Radovana Gačiča. V prvem nizu je ACH Volley s šestimi zaporednimi točkami obrnil zaostanek 14:15 v vodstvo 20:15. V drugem nizu, ki je bil najbolj izenačen, sta odločilni točki prispevala Filip Šestan in Matej Kök, v tretjem pa je bilo bolj ali manj vsega konec, ko je ACH povedel s 16:7.

“Naporen ritem tekem in kar nekaj igralcev, ki so danes manjkali, nas ni zmedlo. Bili smo pravi in odigrali, kot smo se dogovorili,” je po dvoboju dejal Alen Šket.