Deseti krog minil brez presenečenj

Odbojka 25. Nov 202320:46 0 komentarjev
Calcit Volley

10. krog odbojkarskega državnega prvenstva za ženske se je odvil po pričakovanjih, z zmagami prvih štirih ekip na lestvici. Šempeter, Nova KBM Branik in GEN-i Volley so slavili s 3:0, edini niz je oddal Calcit, ki je bil s 3:1 boljši od Luke Koper.

“Težave” Calcita so najbrž posledica dejstva, da je trener Bruno Najdič namenil počitek najstarejšima in najbolj izkušenima igralkama, sprejemalki Anđelki Radišković in svoji hčeri, podajalki Sari Najdič.

Koprčanke v popolnosti tega niso izkoristile, ponujala se jim je celo priložnost, da osvojijo točko. V četrtem nizu so namreč izničile visok zaostanek in pred končnico izenačile na 20:20. A nato je Naja Boisa dosegla blok, Sara Hutinski as, Maša Pucelj pa je z napadom domačim zagotovila zaključno žogo. Da so jo izkoristile, je z napako poskrbela Nina Đukić, sicer z 18 točkami najučinkovitejša v koprski vrsti.

Soliden odpor je SIP Šempetru nudil Formis, njegovim igralkam je lahko žal predvsem za drugi niz. V njem so ves čas vodile, ob koncu tudi s 23:20, toda nato z napakami dovolile tekmicam, da niz dobijo. Zadnjo točko je z asom prispevala Maša Božič. Najučinkovitejša v domači vrsti je bila s 17 točkami Darja Eržen.

Nova KBM Branik je zanesljivo dobil prvi niz proti Ankaranu, v drugih dveh pa vendarle dovolil nekoliko bolj enakovreden boj. Tega pa niso videli gledalci v Grosupljemu, kjer je GEN-I Volley povsem nadigral ATK.