Epski preobrat Mariborčank za ubranitev lanske krone

Odbojka 24. Mar 202419:57 0 komentarjev
Nova KBM Branik - Calcit Volley

Odbojkarice Nove KBM Branika so ubranile naslov slovenskih pokalnih zmagovalk. V finalu v Kopru so po preobratu premagale Calcit Volley s 3:2 (-25, -13, 21, 26, 7). Za Mariborčanke je to jubilejni, 20. naslov v slovenskem pokalu.

Tekma v Kopru je spet pokazala, kako nepredvidljive so lahko finalne tekme pokala. Calcit Volley, zmagovalec srednjeevropske lige, ki na domačih tekmovanjih v sezoni še ni izgubil tekme, je bil pred tekmo izrazit favorit. A tega ni upravičil. Po prvih dveh nizih je sicer kazalo, da se bo zgodba s prejšnjih tekem ponovila, Kamničanke so vodile z 2:0, a nato je prišlo do velikega preobrata in bankirke so prišle do presenečenja in jubilejnega naslova v pokalnem tekmovanju.

Da so popravile formo, se je videlo že na tekmah državnega prvenstva in tudi v prvem nizu v Kopru. Že tega bi lahko dobile z malo več zbranosti v končnici, po zaostanku z 21:23 so s tremi zaporednimi točkami prišle do zaključne žoge, a pike na i jim ni uspelo postaviti, predvsem po zaslugi napak naveze podajalke Andreje Tišma in korektorice Ize Mlakar. Izgubljeni prvi niz je pustil posledice, tako da se v drugem nikakor niso zbrale. Calcit je povedel s 6:0 in 11:2, Mariborčanke so se zbudile prepozno, da bi lahko preprečile zaostanek 0:2.

A se je izkazalo, da so popravile igro še dovolj hitro za preobrat. V prvi polovici tretjega niza so sicer še zaostajale, po izidu 19:19 pa tekmicam dopustile le še dve točki. Odlično jim je deloval blok, trenerju Žigi Kosu se je obrestovalo nekaj menjav, eno od odločilnih točk je z asom prispevala Pia Senekovič, v napadu pa je bila zbrana Tali Lekše.

Prvi dobljeni niz na medsebojnih tekmah jim je dal še dodatno energijo. V četrtem nizu so na krilih razpoložene Mlakar povsem zagospodarile na igrišču, pri izidu 20:13 ni kazalo, da bi lahko še v njem prišlo do drame. Toda servisi Sare Najdič so v njene vrste naselili negotovost, ki se je izrazila tudi v rezultatu. Kamničanke so se z delnim izidom 10:1 in vodstvom 23:21 približale svojemu petemu naslovu, ki pa ga vendarle niso osvojile.

Kot da bi jim zmanjkalo moči, so tekmicam ponudile nove priložnosti, ponujeno pa so te zgrabile z obema rokama. Dobile so tako končnico kot “tie break” in se prešerno veselile zmage.