Goričankam vroči derbi uvodnega kroga

Odbojka 7. Okt 202322:48 0 komentarjev
GEN-I Volley Nova KBM Branik

Odbojkarice GEN-I Volleyja so v uvodnem krogu 1. DOL Sportklub lige kljub 43 točkam sijajne Ize Mlakar premagale mariborski Branik s 3:2. Vlogo favorita so upravičile tudi Kamničanke, ki so v gosteh proti Grosuplju zmagale brez izgubljenega niza.

Derbi prvega kroga je bil na sporedu v Novi Gorici, kjer so domače odbojkarice v tesnem obračunu kljub simultanki Ize Mlakar presenetile Mariborčanke. Novogoričanke so v prvem nizu izkoristile predvsem večje število napak gostij, v drugem pa so po zaslugi Mlakar Mariborčanke izenačile. V tretjem so domačinke vodile z 22:20, a so gostje izenačile, nato pa je končnica znova pripadla GEN-I Volleyju, tokrat s 25:23.

V četrtem nizu je znova blestela Mlakar, prednost pa je ves čas rasla. Najvišja je bila prav ob koncu niza, ki so ga bankirke dobile s 25:16. Tudi v odločilnem nizu se je zdelo, da bo Korošica v mariborskem dresu kar sama potegnila gostujoči voz do zmage, dosegla je še 12 točk, a je bilo tudi to premalo, saj so po napeti končnici domačinke niz dobile z 19:17.

Najboljša posameznica pri Primorkah je bila Polona Frelih s 25 točkami, 15 jih je dodala Žana Godec. Ob izstopajoči Izi Mlakar, ki je dosegla tudi tri ase in imela kar 65-odstotno učinkovitost v napadu, je 11 točk dosegla Isa Ramić.