Goriške strele le še korak od tretjega mesta

Odbojka 13. Apr 202222:05 > 22:08 0 komentarjev

Odbojkarice GEN-I Volleyja so na prvi tekmi boja za tretje mesto v državnem prvenstvu v gosteh premagale Sip Šempeter s 3:0 (13, 24, 25).

Ekipi Sip Šempetra in GEN-I Volleyja sta v rednem delu v zadnjem krogu na medsebojni tekmi odločali o razvrstitvi od tretjega do petega mesta. Na igrišču so jo dobile Novogoričanke, ki pa so nato izgubile za zeleno mizo, saj takrat ni imela pravice nastopa Anastasija Sekulić.

Kot da bi to podžgalo, so na tekmo za tretje mesto prišle motivirane in v prvem nizu po zaslugi servisov in bloka tekmice povsem nadigrale. V naslednjih dveh nizih pa sta bili ekipi bolj izenačeni, oba je odločil “podaljšek”.

Sip Šempeter: Lukman, Božič 3, Koren 5, Črnila 9, Puckmeister 1, Mihalinec 5, Vidali 3, Trbojevič-Ovčar, Lekše 1, Mazej, Štampar 1, Gimpelj 11.

GEN-I Volley: Bagerpur 9, Sar. Damjanović, Leban 16, P. Marušič 6, Goršek, Sar. Damjanović, Rituper 9, Banko, Š. Marušič 1, Makuc, Žigon 1, Sekulić 10.

V drugem so sicer domače ves čas zaostajale, tudi že za pet točk, toda na 23. točki so tekmice ujele, še ubranile dve zaključni žogi, nato pa jih je pokopal blok njihove nekdanje igralke Lare Rituper.

Zelo podoben je bil potek tretjega niza, tudi v njem so bile Šempetranke v zaostanku vse do končnice. So pa prve prišle do zaključne žoge, niso je izkoristile, prav tako ne druge, zato pa so svojo prvo v zmago spremenile gostje, tekmo je zaključila prav Sekulićeva.

Povratna tekma bo v soboto v Novi Gorici, morebitna tretja pa v sredo ponovno v Šempetru.