Kamničani suvereno v glavni del Pokala CEV

Odbojka 26. Okt 202219:54 0 komentarjev

Odbojkarji Calcita Volleyja so uspešno opravili nalogo v kvalifikacijah evropskega pokala Cev. Z dvema zmagama so izločili Zadrugo Dob, v Kamniku so na povratni tekmi zmagali s 3:2 (20, 23, -18, -21, 11).

Slovenski podprvaki so dobili že prvi obračun v Pliberku (3:1), a je ta pokazal, da sta ekipi dokaj izenačeni in da bo v Kamniku še vse mogoče. To je potrdila tudi povratna tekma, ki so jo gostitelji sicer dobili s 3:2, je pa bilo vprašanje, kdo bo napredoval, rešeno že po dveh nizih. Toda tudi ta sta bila negotova in odločena šele v končnici. V nadaljevanju so gostitelji popustili, dovolili, da Dobljani izenačijo, v “tie breaku” pa vendarle poskrbeli, da je tudi prestižna zmaga dveh znancev iz srednjeevropske lige ostala doma.

V prvem nizu si vse do izida 15:13 nobena ekipa ni priigrala več kot točke prednosti, po izidu 21:19 pa so domači dobili dve zaporedni točki, izid 23:19 je z blokom postavil Miloš Arsenoski, ki je nato z istim elementom tudi zaključil niz. Avstrijci so še dlje grozili v drugem nizu, ko je bilo v končnici 22:22, odločila pa sta bloka Daniela Aponze.

Kamničani so svojo nalogo opravili, v tretjem nizu še povedli s 3:1, potem pa počasi začeli popuščati. Priložnost za igro so dobili tudi igralci s klopi, ki petega niza niso preprečili. Toda v njem so bili spet boljši Slovenci in tako še drugič zmagali.

V prvem krogu se bodo Kamničani merili proti nizozemski ekipi Lycurgus Groningen, prva tekma bo 9. novembra v Kamniku.

Calcit Volley – Zadruga 3:2

Športna dvorana Kamnik, gledalcev 150, sodnika: Papadopol (Italija), Ujhazi (Madžarska).

Calcit Volley: Planinšič 1 (1 blok), Mujanović 17 (2 bloka), Vinkovič 4, Lazar 2 (1 as, 1 blok), Okorn 1, Klobučar 16 (1 as), Košenina, Arsenoski 4 (2 bloka), Okroglič 4, Sosa, Aponza 14 (1 as, 4 bloke), Pavlović 12 (1 as, 4 bloke).

Zadruga Dob: Raineer 2, Pitakoudis 1, Kopschar 3 (1 as), Steiner, Bakiri 16 (4 bloke), Aspiotis 23 (2 asa, 4 bloke), Kratz 1, Kaibald 10 (1 blok), Szabo 8 (2 asa, 3 bloke), Ščerbakov 1, Kitzinger, Madjunkov 3 (1 as).