Slovenke pometle z Latvijkami

Odbojka 7. Maj 202120:30 > 20:41 0 komentarjev

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je na drugi tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo, ki jih gosti Daugavpils, premagala gostiteljico Latvijo s 3:0 (15, 27, 14).

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je po četrtkovem porazu proti BiH na kvalifikacijskem turnriju za EP vpisala prvo zmago. Priigrale so si jo prepričljivo, saj so tekmo proti Latviji dobile brez izgubljenega niza.

Slovenske odbojkarice so sicer dvoboj pričele solidno. Z napadom Darje Eržen in blokom Saše Planinšec so kmalu pobegnile na 9:5,v nadaljevanju pa na račun dobre igre na črti za servis niz dobile s prepričljivih 25:15.

Kapetanko Eva Pavlović Mori, kot kaže, ne bodo več klicali v reprezentanco. Foto: CEV

Bolj izenačeno je bilo nadaljevanje. Prva točka je pripadla Slovenkam, ki so z varanjem in blokom podajalke Eve Mori pri 4:2 prvič povedle za dve točki. Tekmice so zatem pritisnile z začetnimi udarci in pri 6:5 celo prešle v vodstvo. Ekipi sta se v nadaljevanju večkrat izmenjevali v vodstvu, v napeti končnici pa je Erženova napadla za 27:26. Zaključno žogo je Sloveniji prinesla Planinščeva, po napaki Jurdže pa so se zmage veselila naša dekleta.

Slovenke so na začetku tretjega niza izkoristile padec zbranosti v latvijski zasedbi. Erženova je dobro izvajala začetne udarce, z igro ob mreži so se izkazale Eva Mori, Tina Grudina in Monika Potokar Razmerje moči se ni spremenilo, prednost naših je naraščala, pri 10:2 pa je priložnost ob Lorber Fijokovi dobila še srednja blokerka Mirta Velikonja Grbac. Slovenke so niz rutinirano pripeljale do konca, ga dobile s kar 25:14 in se zasluženo veselile zmage.

Latvija ni tako dobra ekipa, tako da dejstvo, da smo imele v drugem nizu nekaj težav z njimi, ni najboljši znak za nas. Največ napak smo naredile v povezavi servisa in obrambe, pa tudi s servisi bi morale biti bolj agresivne. Zadovoljne smo z zmago, ampak to še zdaleč ni naša najboljša igra,” je po zmagi dejala Tina Grudina, ki je dvoboj sklenila z enajstimi točkami.

Tretjo tekmo prvega kroga kvalifikacij za evropsko prvenstvo bodo Slovenke odigrale že jutri proti Češki, ki je premagala tako Latvijo kot Bosno in Hercegovino. Tekma se bo začela ob 15. uri.