ACH Volley s Slovaške neporažen, nov poraz Calcita

Odbojka 21. Okt 202113:45 > 13:59

Odbojkarji ACH Volley so zmagali še na šesti zaporedni tekmi v tej sezoni. V ligi MEVZA so bili na gostovanju s 3:1 boljši od slovaške ekipe Myjavas. Zmage se je veselil tudi Merkur Maribor, medtem ko je tretji slovenski predstavnik Calcit Volley s 2:3 v nizih klonil proti Dobu.

Odbojkarji ACH Volleyja so brez praske opravili slovaško turnejo. Po torkovi gladki zmagi v Bratislavi so bili uspešni tudi proti Spartaku Myjavi. Tudi tokrat so bili precej boljši tekmeci, čeprav so izgubili tretji niz, njihova zmaga ni bila niti v enem trenutku ogrožena.

Gostujoče zmage se je razveselil tudi slovenski prvak Maribor, ki je z identičnim izidom kot Ljubljančani premagal Waldviertel, Kamničani pa so doma morali priznati premoč Dobljanom.

Ljubljančani in Mariborčani s po štirimi zmagami kraljujejo na vrhu lestvice, medtem ko imajo Kamničani na računu tri poraze.

Že v torek so slovenske prvakinje po dveh zaporednih porazih vendarle prekinile mini črno serijo. Po porazu proti Prometeyju v kvalifikacijah za ligo prvakov in zaušnici proti Šempetru so Kamničanke slavile v Budimpešti. Izbranke Gregorja Rozmana so sicer do zmage prišle težje od pričakovanj, saj so se po vodstvu z 2:1 v nizih na koncu morale reševati v petem nizu. Calcitovke so ga dobile s tesnih 16:14.