Slovenski odbojkarji po zmagi nad Japonci na pragu polfinala

Odbojka 22. Jun 202123:31 > 23:32 0 komentarjev

Slovenska odbojkarska reprezentanca je v 14. krogu lige narodov v Riminiju v Italiji dosegla še enajsto zmago. Po uri in 42 minutah so brez izgubljenega niza odpravili Japonsko.

Slovenski odbojkarji so v svojem premiernem nastopu v ligi narodov le še korak oddaljeni od polfinala. Na svoji štirinajsti tekmi so vpisali še enajsto zmago, potem ko so s 3:0 (16,16, 26) odpravili Japonsko. Evropski podprvaki so blesteli v bloku (10) in na servisu (5), s 14 doseženimi točkami pa sta se izkazala Tonček Štern in kapetan Tine Urnaut.

Slovenija je z dobrim vstopom v dvoboj hitro pokazala, zakaj je proti Japonski v vlogi favorita za zmago. Že ob prvem tehničnem odmoru je njena prednost znašala plus štiri, v nadaljevanju pa je tekmecu pobegnila na 10:4. Čeprav so Japonci zaostanek prepolovili, so bili daleč od morebitnega zasuka. V njihovi igri je bilo preveč napak, kar so Slovenci izkoristili in niz dobili s prepričljivih 25:16.

Začetna postava Slovenije:

Sprejemalca: Urnaut, Čebulj
Blokerja: Pajenk, Kozamernik
Korektor: T. Štern
Podajalec: Ropret
Libero: Kovačič

Z izjemo izenačenih uvodnih minut, se je tudi drugi niz v celoti odvil po slovenskih notah. Zasedba selektorja Alberta Giulianija je bila nezaustavljiva. Blestela je na sprejemu, v napadu pa je blok Japoncev kot za šalo prebijal Tonček Štern. Razigrani korektor je po dveh nizih vpisal že enajst točk in je močno pripomogel, da je njegova ekipa povedla z 2:0 (25:16).

Fotogalerija s tekme med Slovenijo in Japonsko (foto: FIVB):

(Foto: Fivb)
Tine Urnaut (Foto: Fivb)

Japonci so najboljšo predstavo prikazali v tretjem nizu, v katerem so ob prvem tehničnem odmoru vodili celo za tri točke. Slovenija jih je prvič ujela pri 10:10, drugič pri 13:13 in tretjič pri 15:15, a nepopustljivi japonski odbojkarji ji vodstva niso prepustil. Ko je njihova prednost znova narasla (20:17), je Giuliani poskusil z menjavami, ki so poživile igro in močno pripomogle, da je Slovenija prišla do zasuka ter po eni uri in 42 minutah v svojem štirinajstem nastopu prišla do enajste zmage.

Japonska: Šimizu 12, Onodera, Fukuzava 2, Jamauči 2, Nišida 6, Sekita 1, Oja, Išikava 1, Ri, Takanaši 13, Otsuka 5, Jamamoto, Takahaši, Ogava.

Slovenija: T. Štern 14, Pajenk 4, Kozamernik 9, Šket, Gasparini, Vinčić, Ž. Štern 6, Možič, Kovačič, Videčnik 3, Ropret 3, Urnaut 14, Čebulj 7, Klobučar.

Za konec še z Bolgari

Slovenci bodo zadnjo tekmo rednega dela odigrali jutri, ko se bodo ob 18. uri pomerili z Bolgarijo. Z zmago bi osvojili tretje mesto, a se lahko po njihovih željah razplete tudi že prej. In sicer, če Francija ali Rusija danes ne premagata Argentine oziroma Italije, Francozi in Rusi pa bodo imeli težko delo tudi v zadnjem krogu, ko se bodo merili v vodilnima ekipama Poljsko oziroma Brazilijo.