Nova zmaga: Slovenci povozili Nizozemce

Odbojka 3. Jun 202120:05 > 04. Jun 2021 9:18 0 komentarjev
Slovenci bodo proti Kanadi lovili peto zmago v ligi narodov. Foto: FIVB

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je v četrtem krogu lige narodov v Riminiju z gladkih 3:0 v nizih razbila Nizozemsko in prišla še do tretje zmage. Četa Alberta Giulianija je do zdaj klonila le na prvi tekmi proti Srbiji.

Slovenci so po treh dneh počitka nov cikel treh tekem začeli proti tulipanom. Stavnice so govorile v prid slovenskih odbojkarjev, ti pa so vlogo favoritov upravičili in zmagali s 3:0 v nizih. Prvi niz je četa Alberta Giulianija dobila s 25:18, drugega še bolj suvereno, v zadnjem, tretjem pa so tulipanom spet dovolili 18 točk.

Fotogalerija s tekme med Slovenijo in Nizozemsko (foto: FIVB):

Rok Možič je dobil prvo pravo priložnost v Riminiju in jo več kot izkoristil. Foto: FIVB

Prvič je v celotno srečanje odigral mladi 19-letni Rok Možič in priložnost več kot izkoristil. S 16 točkami je bil najučinkovitejši igralec tekme, 12 jih je dodal Tonček Štern, devet pa kapetan Tine Urnaut. Pri poražencih je 15 točk dosegel odbojkarski zvezdnik Nimir Abdel Aziz.

Nizozemska: Keemink 1, Van der Ent 1, Dronkers, Jorna, Plak 2, Van Zeist, Tuinstra 4, Ottewanger, Abdel-Aziz 15, Van Solkema, Andringa 7, Van Schie 3, Wiltenburg 2, Van Tilburg.

Slovenija: T. Štern 12, Pajenk 5, Pernuš 1, Kozamernik 4, Šket, Gasparini, Ž. Štern, Klobučar, Kovačič, Videčnik 1, Ropret 4, Urnaut 9, Čebulj, Možič 16.

Možič: Hvala trenerju za priložnost za igro

“Hvala trenerju za priložnost za igro. Mislim, da sem jo dobro izkoristil. Tudi cela ekipa je igrala na vrhunski ravni, o čemer priča tudi rezultat. Osredotočeni smo bil v vseh prvinah igre, kar se je videlo tudi na igrišču. Nizozemci lahko igrajo bolje, a smo jih z našo igro zaustavili. Z zmago sem zelo zadovoljen,” je po tekmi dejal Možič.

V petek se bo Slovenija pomerila z Argentino, ki je bila na medsebojni tekmi boljša na zadnjem svetovnem prvenstvu, tekma se bo začela že ob 10. uri. “Ne bomo imeli veliko časa za počitek, ampak mislim, da se bomo za novo tekmo dovolj spočili in regenerirali ter tudi pripravili na video analizi. Gremo na novo zmago,” je še dejal 19-letni sprejemalec.

Francozi ugnali Brazilce in ostajajo neporaženi

V poslastici dneva so Francozi ugnali Brazilce. Galski petelini ostajajo edina neporažena ekipa. Prvi poraz so ob  Brazilcih doživeli tudi Japonci. Samuraji so v obračunu s Srbi sicer dobili prvi niz, nato pa so izbranci Slobodana Kovača prevzeli vajeti igre v svoje roke in zanesljivo slavili. V večernem derbiju so Rusi premagali ZDA. Američanom so oddali zgolj niz.