Pravljica se nadaljuje: Slovenci zrušili še Rusijo!

Odbojka 11. Jun 202121:54 > 12. Jun 2021 22:31 0 komentarjev
Slovenci se ne ustavljajo, padla je tudi Rusija. Foto: FIVB

Po veliki četrtkovi zmagi nad Francijo so danes v ligi narodov v Riminiju pod slovenski mlin padli še Rusi. Slovenski odbojkarji so dvakrat zaostajali z 0:1 in 1:2 v nizih, a se pobrali in na koncu zmagali s 3:2 v nizih. To je še sedma slovenska zmaga v krstnem nastopu lige narodov, nastop v polfinalu je vse bližje.

Slovenski vihar v Riminiju ne pojenja. Slovenci so na deveti tekmi v ligi narodov prišli še do sedme zmage. Tretji sklop treh zaporednih tekem so začeli z zmago nad Kanado, nato so po epskem preobratu premagali Francijo, v petek pa še veliko Rusijo. Tri od tri. Če proti galskim petelinom blestel mladi, 19-letni Rok Možič (20 točk),  je proti zbornaji komandi letel Klemen Čebulj, dosegel je kar 32 točk, kapetan Tine Urnaut pa jih je dodal 18. Pri poraženi Rusiji je bil najučinkovitejši s 16 točkami Dmitri Volkov.

Dvakrat zaostajali, a …

Tekmo četa Alberta Giulianija ni začela tako, kot si je želela. Rusi so prvi niz dobili s 25:19, a za razliko s tisto četrtkovo proti Franciji so dobili drugega. V tretjem so znova več pokazali ruski odbojkarji, nato pa se je tehtnica ponovno nagnila na slovensko stran, ki je naprej izenačila na 2:2 v nizih, nato pa so suvereno dobili tudi odločilni peti niz (15:8). Nova zmaga je bila tukaj, Slovenci pa z njo ostajajo trdno med prvimi štirimi ekipami na lestvici.

Slovenija: Urnaut 18, Čebulj 32, T. Štern 6, Pajenk 8, Kozamernik 4, Šket 6, Gasparini, Vinčić, Štalekar, Ž. Štern, Klobučar, Kovačič, Videčnik, Ropret 3, Možič 2.

Rusija: Volkov 16, Podlesnih, Vlasov 3, Volvič 9, Semišev, Baranov, Bogdan 4, Pankov 1, Poletajev 6, Mihajlov 10, Kljuka 11, Kurkajev 6, Kobzar 2, Golubjov.

Fotogalerija s tekme Slovenija vs. Rusija:

Slovenci lovijo veliki finale. Foto: FIVB
Tine Urnaut bo prvič v karieri zaigral v ruskem prvenstvu. Foto: FIVB
Alberto Giuliani je ponosen na svoje fante. Foto: FIVB
Alberto Giuliani je bil novi zmagi več kot zadovoljen. Foto: FIVB

V torek proti Braziliji

Slovence zdaj čaka tri dni počitka, nato pa bo na sporedu četrti del tekem lige narodov. Naslednji tekmeci Slovenije bodo Brazilija (15. junij), Avstralija (16. junij) in Iran (17. junij).