Prvaki zavladali v Lukni, Koncilja in Vinčić do prve točke

Liga prvakov 9. Feb 202222:50 > 23:16 0 komentarjev

Odbojkarji mariborskega Merkurja so v 5. krogu Lige prvakov gostili branilca naslova Grupa Azoty Kedzierzyn-Kozle in tako kot na prvi medsebojni tekmi na Poljskem z 0:3 v nizih klonili tudi v mariborski Lukni. Na drugi tekmi skupine C bo Lokomotiva v sredo gostila Lube Roka Jerončiča, ki je v prejšnjem krogu sploh prvič zaigral v ligi prvakov.

Slovenski prvaki so v skupini smrti zabeležili še peti poraz. Premočni so bili tudi aktualni prvaki Lige prvakov, člani ekipe Grupa Azoty Kedzierzyn-Kozle. Poljaki so prvi niz dobili s 25:19, drugega s kar 25:19, tretjega pa s 25:21 in brez težav prišli do novih treh točk.

V prvem nizu so Mariborčani dobro začeli in držali korak s favoriziranimi Poljaki, sredi niza pa so gosti prvič povedli za štiri oziroma pet točk (17:12), tehtnico pa dokončno nagnili na svojo stran le malce zatem, ko se je prednost še povečala. Niz so dobili s 25:19 po točki Aleksandra Sliwke.

Poljaki so v drugem nizu hitro prišli do vodstva s tremi točkami, v nadaljevanju pa Štajerce držali na varni razdalji, ki se je le še povečevala, poljska zasedba je namreč domačinom dovolila le enajst točk.

V tretjem nizu so Štajerci spet pokazali boljšo igro in vodili še s 13:10, sledil pa je niz šestih točk Poljakov, ki so prešli v vodstvo s 16:13, tega pa niso več izpustili iz rok.

Pri gostih je 16 točk dosegel Kamil Semeniuk, pri domačinih pa je bil s 13 točkami najboljši Ahmed Ikhbayri. Libijski korektor je bil tudi edini pri Merkujevcih, ki je presegel mejo 10 točk.

Merkur Maribor: Cafuta 4, Herman, S. Adžović, Kovačević 4, Pavlovič 4, Bračko 5, Košenina, Donik 2, A. Adžović, Planinšič, Kržič 3, Ihbajri 13, Kovačič 1, Gergye.

Grupa Azoty Kedzierzyn-Kozle: Kaczmarek 12, Rejno 7, Janusz 3, Staszewski, Kluth, Sliwka 6, Semeniuk 16, Smith 4, Kalembka, Kozlowski, Zalinski, Shoji, Banach, Huber 5.

Varovanci Sebastijana Škorca bodo zadnjo tekmo rednega dela Lige prvakov odigrali v sredo, 16. februarja, ko bodo gostili Lokomotivo Novosibirsk.

Koncilja do točke proti Turkom, Zenit brez težav do nove zmage

V torej sta bila poleg Maribora aktivna še dva Slovenca. Danijel Koncilja s Cannesom gostil Fenerbahče in prišel do prve točke v sezoni. Kazalo je ne vse tri, saj so Francozi že vodili s 2:1 v nizih, gostje so se vrnili in na koncu tekmo obrnili sebi v prid. Tine Urnaut je z Zenitom brez težav slavil v Lizboni. Medtem ko je Koncilja odigral večino tekme, Urnaut ni stopil na igrišče.

V sredo je Rok Jerončič z Lube Civitanovo vknjižil novo zmago v Novosibirsku, slovenski bloker tokrat ni dobil priložnosti, je pa celotno srečanje odigral Dejan Vinčić, a žal s Friedrichshafnom na koncu po petih nizih klonil v Belgiji.