Ljubljanski odbojkarski stroj se ne ustavlja

Odbojka 3. Nov 202221:43 0 komentarjev

Odbojkarji ACH Volleyja so zanesljivo dobili tudi tretjo tekmo prvega turnirja srednjeevropske lige. V Zwettlu so premagali še zagrebško Mladost, tako kot na prvih dveh tekmah niso izgubili niza. Izid je bil 3:0 (15, 19, 20).

Slovenski odbojkarski prvaki Zwettl zapuščajo brez praske. Na prvem turnirju srednjeevropske lige so gladko premagali vse tekmece, trener Radovan Gačič pa je igralni čas tudi razporedil na vse igralce. Proti svojemu nekdanjemu klubu je v igro poslal nekatere druge igralce kot dan prej, nekatere je zamenjal tudi potem, ko je uvidel, da se Zagrebčani, ki so tudi spremenili ekipo od lani, ne bodo mogli resneje upirati.

To pa se je zgodilo kmalu. Ljubljančani so po zaslugi servisov in bloka že sredi niza vodili za šest točk, do konca pa prednost povišali na deset. Podobno se je odvijal tudi drugi niz, v prvem delu tretjega pa so imeli pobudo Hrvati, vodili tudi za štiri točke, a so jih Ljubljančani z blokom Primoža Mejala ujeli na 15. točki, ekipi sta bili nato izenačeni do 18., končnica pa je zanesljivo pripadla slovenskim prvakom.

Z izjemo libera Janija Kovačiča so pri ACH Volleyju točke dosegli vsi igralci, ki so stopili na igrišče – tokrat ni igral le Klemen Šen, ki se je izkazal dan prej, s 15 točkami je bil najučinkovitejši korektor Nikola Gjorgiev, Alen Šket jih je dosegel 13.

“Današnjo tekmo, kakor tudi celoten turnir, ocenjujem kot uspešno. Pokazali smo čvrstost ekipe in držali visoko raven igre. Veseli me, da z Mejalom in Šenom, ki sta turnir odigrala zelo dobro, dobivamo dodatno širino v ekipi. Tri zmage so odlična popotnica za nadaljevanje izjemno napornega ritma, najprej s tekmo doma proti Mariboru,” je dejal trener ACH Volleyja Gačič.

Uspešen teden slovenskih klubov so dopolnili tudi Mariborčani, ki so s 3:0 v nizih (24, 23, 22) odpravili avstrijski Amstetten.