Polovičen uspeh slovenskih odbojkarskih klubov

Odbojka 8. Jan 202219:08 > 20:14 0 komentarjev

Odbojkarice Calcit Volleyja so v naprej igrani tekmi 9. kroga srednjeevropske lige na Dunaju premagale SVS Post Schwechat s 3:2. Na drugi strani so odbojkarice Nove KBM Branika na današnji zaostali tekmi 4. kroga srednjeevropske lige v gosteh izgubile proti hrvaški ekipi Marina Kaštela z 1:3.

Kamničanke so pred dobrima dvema mesecema na domačem parketu tekmice iz avstrijske prestolnice zanesljivo premagale s 3:0. Po dveh nizih današnjega dvoboja na Dunaju je kazalo, da bodo ponovile vajo, a se jim je v tretjem in četrtem nizu zalomilo. V odločilnem petem nizu so le izpolnile svoj cilj, na svojem sedmem dvoboju so dosegle sedmo zmago in se zavihtele na prvo mesto pred Vasasom iz Budimpešte.

Odločilni peti niz je bil izjemno turbulenten. Kamničanke so po vodstvu z 10:6 zaigrale bledo in neodgovorno ter zaostale za točko (11:12), v prelomnih trenutkih pa so se le zbrale. V kamniški ekipi sta bili najbolj učinkoviti Fatoumatta Sillah in Lucille Charuk, obe sta dosegli po 22 točk.

Bankirke brez preobrata

Mariborčanke so v predmestju Splita na svojem šestem obračunu v srednjeevropski ligi doživele četrti poraz.

V maratonskem prvem nizu so odločale malenkosti, po 31 minutah izenačene in razburljive igre pa so ga dobile domače odbojkarice in slavile z 31:29. Visokorasle Dalmatinke so v drugem nizu povsem zasenčile Mariborčanke, izid 25:14 zgovorno priča o njihovi premoči na parketu.

Izbranke mariborskega strokovnjaka Bruna Najdiča so v nadaljevanju prikazale boljšo predstavo, predvsem to velja za tretji niz, ki so ga po 24 minutah dobile s 25:21.

V četrtem nizu jim je prav tako kazalo dobro, po vodstvu s 17:13 pa se jim je povsem zaustavilo, kar so gostiteljice izkoristile in z dobro predstavo dosegle svojo prvo zmago v tem tekmovanju.

SVS Post Schwechat – Calcit Volley 2:3 (-19, -21, 18, 24, -14)

Športna dvorana, sodnika: Juraček, Kovač.
SVS Post Schwechat: Vassilakopoulos, Mitrengova 15, Pavlova, Chrtianska 16, Mičić, Hutchinson 9, Mehić 13, Tuluk, Trunner, Haselsteiner, Mikšikova 18, Haslinger 8, Baji, Katz.
Calcit Volley: Pavlović-Mori 5, Špoljarič, Mihevc 3, Javornik 4, Kostić 17, Lenart 2, Boisa, Charuk 22, Sillah 22, Zorman, Čižman 2.

Marina Kaštela – Nova KBM Branik 3:1 (29, 14, -21, 20)

Športna dvorana, sodnika: Kovačević, Jakisa.
Marina Kaštela: Botic, Dežulović, Maretić, Teklic, Stanović 18, K. Zdilar, Ninčević, Vukić 24, Prkačin 10, J. Zdilar 1, Kojundžić 17, Matijašević, Apostolovski, Sain.
Nova KBM Branik: Pogačar 1, Winkler 1, Knez, Bračko 1, Potokar 10, Gradišnik Klanjšček 11, Velikonja Grbac 15, Cikač, Ramić 1, Galić 3, Lorbek Fijok 15, Augustinović.