Levjesrčni ACH Volley po hudem boju brez glavne nagrade

Odbojka 1. Mar 202221:58 > 22:17 0 komentarjev

Odbojkarji ACH Volleyja so po hudem boju ostali brez nastopa v finalu v pokalu Challenge. Oranžni zmaji so na povratni tekmi v Franciji že zaostajali z 0:2 v nizih, a se epsko vrnili in z zmago po petih nizih izsilili zlati niz, tam pa je bil s 15:9 močnejši Narbonne.

Oranžni zmaji so tako kot v tekmo v Tivoliju slabo vstopili tudi v Franciji. Domačini so gladko dobili prva dva niza. V obeh so Slovencem dopustili le 17 točk in v tretjem nizu odšli po finale. ACH Volley je vodil za tri točke še pri izidu 18:15, vseeno pa so domačini v končnico vstopili s prednostjo 23:21 in zdelo se je, da je sanj o finalu za goste iz Ljubljane konec.

A četa Mladena Kašića se ni predala in po infarktni končnici dobila tretji niz s 30:28. V četrtem so bili odbojkarji ACH Volleyja zanesljivi s 25:18 in izenačili na 2:2, za razliko od Tivolija pa so slovenski pokalni prvaki s 15:13 dobili tudi peti niz in izsilili zlatega.

Porazen začetek zlatega niza usoden za Ljubljančane

Odločilni niz se je za slovenske predstavnike začel katastrofalno. Domačini so povedli s kar 7:1, kar je bila že prednost, ki jo Slovenci v skrajšanem nizu mogli več ujeti. Narbonne je zlati niz dobil s 15:9 in se uvrstil v finale.

Junak francoske ekipe je bil brazilski korektor Rafael Araujo s 30 točkami, 19 jih je dodal še odlični Remi Bassereau in 17 Nicolas Zerba. Pri ACH-ju je bil s 24 točkami najučinkovitejši Nikola Gjorgiev, Nemanja Mašulović in Matej Kök pa sta jih dodala po 13.

Sašo Štalekar Foto: CEV

Turki premočni tudi v Grčiji, konec za Štalekarja

V drugem polfinalu je bil uspešnejši Halkbank. Turki so že v prvih dveh nizih povratne tekme odločili srečanje in se brez težav uvrstili v finale. Na koncu so lahko gledalci spremljali pet nizov in končno zmago gostov, Sašo Štalekar in druščina pa se poslavljajo.