Finci navdušili navijače, Estonci začeli s porazom

Odbojka 1. Sep 202120:46 > 02. Sep 2021 11:02 0 komentarjev

Z današnjima uvodnima tekmama v skupini C in D se je začelo odbojkarsko evropsko prvenstvo. V Tampereju je domača izbrana vrsta Finske v okviru skupine C ugnala Severno Makedonijo s 3:1, v Talinu pa je domača reprezentanca Estonije v skupini D doživela poraz proti Latviji z 1:3.

Finci so upravičili vlogo favorita v skupini C in slavili proti Severni Makedoniji. Prva dva niza so dobili zanesljivo s 25:20 in 25:15, tretjega tesno izgubili s 24:26, nato pa v zadnjem znova slavili s 25:22. Pri domačinih je blestel Urpo Sivula, ki je dosegel 25 točk, pri Makedoncih pa je bil najboljši novopečeni član ACH Volleyja Nikola Gjorgiev (19).

Estonci so presenetljivo ostali brez zmage proti baltskim tekmecem iz Latvije. Ti so bili tesno boljši v prvih dveh nizih in ju dobili na 23 in 22. Nato so domačini tretji niz dobili zanesljivo s 25:16, zadnji pa je znova pripadel Latvijcem s 25:21 za prve tri točke na EP.  Pri Latviji je bil z 21 točkami najučinkovitejši Hermans Egleskalns, pri poražencih pa nekdanji član ACH Volleyje Oliver Venno, ki je vknjižil 21 točk.

Slovenci bodo prvič na delu v petek, ko se bodo v Ostravi pomerili z domačini Čehi.