Slovenci v polfinalu EuroVolleyja!

Odbojka 15. Sep 202120:32 > 16. Sep 2021 0:20 0 komentarjev
Slovenski odbojkarji so se v šestih letih še tretjič uvrstili v polfinale. Foto: CEV

Slovenska odbojkarska reprezentanca je v polfinalu EuroVolleyja 2021! Na zadnji četrtfinalni tekmi so s 3:0 (21, 19, 25) v nizih v Ostravi premagali domačine Čehe in se jim tako odkupili za poraz v skupinskem delu. Slovence v sobotnem polfinalu (17.30) v Katovicah čaka Poljska.

Selektor Alberto Giuliani proti Češki pričakovano ni eksperimentiral. Za Slovenijo so začeli Tonček Štern, Tine Urnaut, Klemen Čebulj, Dejan Vinčić, Alen Pajenk, Jan Kozamernik in libero Jani Kovačič, torej fantje, ki so odigrali glavnino tekem do zdaj.

Slovenski odbojkaši so tekmo odprli izjemno in povedli za pet točk (10:5).  Domači so delovali nebogljeno, a nato so se ogreli in priključili korak s slovenskimi odbojkarji.

Pri izidu 19:18 je bil v napadu uspešen Čebulj, nato pa dobri obrambi še Štern in Slovenci so imeli pred končnico niza tri točke prednosti (21:18), ki so jo z dobro igro zadržali do konca in povedli z 1:0 v nizih (25:21).

Češka: Monik, Hadrava 12, Pfeffer, Zajiček 5, Finger 3, Patočka, Liček 1, Galabov 13, Bartoš, Vašina 10, Janouch, Bartunek, Sedlaček, Polak 4. Selektor: Jiri Novak.

Slovenija: Štern T. 19, Pajenk 6, Kozamernik 5, Šket, Vinčić 2, Štalekar, Štern Ž., Klobučar, Kovačič, Videčnik, Ropret, Urnaut 13, Čebulj 9, Možič 5. Selektor: Alberto Giuliani.

Drugi niz so bili še boljši

Z odlično igro so slovenski odbojkarji nadaljevali tudi in povsem ustavili domače. Hitro so pobegnili za pet točk (9:4), ki so jo brez težav držali tudi v nadaljevanju niza. Čehi niso bili dorasel tekmec Slovencev, ki so tudi drugi niz zanesljivo dobili s 25:19.

V tretjem so malce viseli, a polfinale je tukaj

Čehi so v tretji niz krenili z vsemi silami in to se je poznalo tudi na rezultatu, povedli so z 8:4, nato pa je Giuliani namesto Čebulja, ki je imel malce težav na sprejemu, v igro poslal mladega Roka Možiča. Mladi Mariborčan je bil najbolj zaslužen, da so se Slovenci vrnili v igro. Odlično je sprejemal, svoje je dodal tudi v napadu in vse bi bilo spet odprto.

V tretjem nizu smo spremljali napeto končnico. Čehi so po asu Liceka in napaki Urnauta v napadu povedli z 22:20, a se slovenski odbojkarji niso dali in tudi, ko je bilo najtežje pokazali svoje mojstrstvo. Niz so s 27:25 obrnili sebi v prid.

Italijani odpihnili Nemce

Pred večerno tekmo sta se pomerila še Italija in Nemčija. Azzurri so nadaljevali z bleščečimi predstavami in odpihnili Nemce, ki jih vodi nekdanji slovenski selektor Andrea Giani.

Že v torek sta se med štiri najboljše uvrstili Poljska in Srbija.