Po hladni iranski prhi Slovenci v težavah (VIDEO)

Odbojka 8. Jul 202218:32 > 19:28 0 komentarjev
Iranci so bili premoči za naše fante. Foto: FIVB

Slovenska odbojkarska reprezentanca je na bržčas odločilni tekmi turnirja Lige narodov v Gdansku klonila proti Iranu (0:3) in si močno priprla vrata za nastop na zaključnem turnirju osmerice v Bologni. V nedeljo morajo zdaj Slovenci premagati Poljake, ob tem pa se morajo pozitivno končati še številne preostale tekme.

Slovenci so tekmo, ki so jo morali dobiti, začeli v tisti najmočnejši postavi Dejan Vinčić, Alen Pajenk, Jan Kozamernik, Tine Urnaut, Klemen Čebulj, Tonček Štern in Jani Kovačič.

To so fantje, ki so odpihnili Srbijo, proti Iranu pa jim ni steklo. V izenačenem prvem nizu so bili še zraven in klonili šele na razliko. Slovenija je vodila z 20:19, nato pa sta bloka prejela Štern in Čebulj in Iran je prešel v vodstvo, ki ga ni več izpustil iz rok. Prvi niz so slabem napadu Čebulja in točki Amina dobili s 26:24.

Že po nekaj minutah drugega niza so Iranci povedli s 7:2, prednost pa se je v nadaljevanju le še višala. Slovenski selektor je zamenjal celotno postavo, a tudi rezervisti niso uspeli preobrniti poteka srečanja. Poraz je v drugem nizu je bil neizbežen, Iran ga je dobil s kar 25:14.

Statistika:

Slovenija: Čebulj 11, T. Štern 7, Kozamernik 7, Urnaut 4, Vinčić in Možić 2, Pajenk, Gasparini in Koncilja 1

Iran: Amin 14, Ebadipour 12, Esfandiar 10, Toukhteh 5, Jelveh 4, Vadi 3, Saadat 1

Tudi Možičem ni šlo

Slovenski selektor Mark Lebedew je tretji niz namesto kapetana Urnauta začel z mladim Rokom Možičem. Na začetku je kazalo dobro, Slovenci so vodili s 6:4, 7:5, nato pa so Iranci spet strnili vrste, ujeli nekaj težkih žog ter pobegnili slovenskim odbojkarjem, ki niso bili pravi. Po izjemen bloku Šterna je Slovenija še zapretila s 15:17, a odlični Iranci se niso pustili zmesti in brez večjih težav, predvsem po zaslugi izjemnega napada in servisa, sebi v prid obrnili tudi tretji niz.

Slovenski selektor po tekmi:

“Opravil sem zelo veliko menjav, mogoče celo enajst. V prvem nizu smo igrali dobro, imeli smo svoje priložnosti. V treh primerih po dobrem sprejemu nismo uspeli doseči točke. V drugem smo takoj zaostali in v takem tekmovanju, ko imaš na voljo le en trenerski premor, ni tehničnih odmorov, je težko spremeniti potek srečanja. Poskušali smo z menjavami, a se nam ni izšlo,” je po tekmi povedal slovenski selektor Lebedew.

Iranci odvisni od sebe, Slovenci ne

Iranci morajo za potrditev Top 8 premagati le še Srbijo, ki je še v igri za izločilne boje, medtem ko so Slovenci zdaj v težkem položaju. Za konec bodo morali ugnati svetovne prvake Poljake, ob tem pa Nizozemci ne smejo več zmagati. Tulipane do konca turnirja čakata še težka obračuna proti Italiji in Poljski.

Zadnji obračun Slovenije bo v nedeljo ob 20. uri, ko bodo skušali utišati polno dvorano v Gdansku in odlične domačine. Če jim to uspe, bodo morda celo nastopili v Bologni.

Končnica prvega niza:

Končnica druga niza:

Končnica tretjega niza:

Liga narodov, 11. krog:

Petek, 8. julij:
Slovenija – Iran 0:3 (-24, -14, -21)

*Pri lestvici se v prvi vrsti gleda število zmag, šele nato točke, osvojeni in izgubljeni nizi, …