Rok Možič občutil moč vzornika

Odbojka 29. Nov 202117:33 1 komentar

Rok Možič je po bleščeči sredini predstavi, ko je proti Vibo Valentii dosegel kar 27 točk in Verono popeljal do druge zmage v sezoni, v nedeljo naletel na previsoko oviro. Zvezdniška Modena, ki je v zadnjem času stopila na plin, je bila premočna in zmagala z gladkih 3:0 (25, 22, 21).

Verona je v 9. krogu italijanskega prvenstva gostovala v sloviti dvorani PalaSport G.Panini pri zvezdniški Modeni in ostala praznih rok. V prvem nizu so se Rok Možič in druščina še dostojno upirali, vodili so s 15:12, v zaključni niza tudi s 23:21, a domači se niso dali in prvi niz dobili na razliko s 27:25.

V preostalih dveh nizih je ekipa, ki ima v svojih vrstah zvezde, kot so Bruno Rezende, Yoandy Leal, Nimir Abdel Aziz in Earvin Ngapeth, odbojkar, ki ga že od mali nog budno spremlja tudi slovenski odbojkarski biser, pokazala svojo moč in tekmo končala brez izgubljenega niza.

Vrhunci s tekme med Modeno in Verono:

Še vedno številka 1

19-letni Mariborčan kljub novemu porazu ostaja številka 1 v statističnem podatku doseženih točk v posameznem nizu. V povprečju dosega 5,7 točke, edini, ki še dosega več točk kot pet (5,04), je zvezdnik Perugie Wilfredo Leon.

Nekdanji član Maribora je najboljši tudi najboljši napadalec. Samo v napadu je dosegel kar 159 točk, devet več od nemškega razbijača Georga Grozerja, ki ima celo dve tekmi odigrani več. Prvi zasledovalec Možiča, ki ima tako kot slovenski odbojkar osem odigranih tekem, je Abdel Aziz s 122 točkami.

Le Lube mu je dovolil manj točk

Možič je tekmo zaključil s 15 točkami in bil še vedno prvo ime svoje ekipe, pri četi, ki jo vodi nekdanji slovenski selektor Andrea Giani, pa je 15 točk dosegel Abdel Aziz, Leal je prispeval eno manj, Ngapeth pa 12.

Modena je trenutno morda v najboljši formi v italijanskem prvenstvu, saj je sredi tedna prvi poraz prizadejala do takrat neporaženi Perugii (3:2). Pred tem je “pojedla” tudi Trentino, ki bo v tej sezoni zagotovo kandidat za sam vrh.

Za Verono bo naslednja tekma izredno pomembna. V soboto bo doma pričakala zadnjeuvrščeno Ravenno, ki je po desetih odigranih tekmah še vedno brez zmage.

Statistika Možiča na prvih sedmih tekmah v Superlegi:

Proti Trentinu:
18 točk, 1 as, 2 bloka; 47% napad (15/32), 29% sprejem (17% idealni), 24 sprejetih žog, 2 napaki

Proti Perugii:
24 točk, 1 as; 66% napad (23/35), 33% sprejem (23% idealni), 30 sprejetih žog, 2 napaki

Proti Cisterni:
29 točk; 64% napad (29/45), 32% sprejem (25% idealni), 28 sprejetih žog, 0 napak

Proti Lube:
14 točk, 2 bloka; 52% napad (12/23), 30% sprejem, 13% idealni, 23 sprejetih žog, 3 napake

Proti Taranti:
25 točk, 2 bloka; 43% napad (15/34), 48% sprejem, 21% idealni, 42 sprejetih žog, 2 napaki

Proti Milanu:
19 točk, 1 as; 53% napad (18/34), 34% sprejem, 24% idealni, 29 sprejetih žog, 3 napake

Proti Vibo Valentii:
27 točk, 2 bloka; 56% napad (25/45), 54% sprejem, 32% idealni, 28 sprejetih žog, 0 napak