Roku Možiču se je to zgodilo šele tretjič, Bolgar miri

Odbojka 14. Feb 202211:06 1 komentar
Verona je v gosteh povsem druga ekipa kot v domačem Forumu. Rok Možič je proti Vibo Valentii dosegel devet točk, vse v napadu. Foto: Verona Volley

Verona je v nedeljo na gostovanju želela podaljšati fantastičen niz in ujeti četrto zaporedno zmago, a na težkem gostovanju pri Vibo Valentii ostala praznih rok - 0:3 (-24, -14, -23). Gostov ni mogel rešiti niti Rok Možič, ki ni bil tako razpoložen kot ponavadi.

Slovenski odbojkarski biser nas iz tedna v tedne razvaja s svojimi norimi predstavami, minulo nedeljo pa je imel tako kot celotna ekipa Verona slabši dan. Rok Možič je pri porazu z 0:3 dosegel devet točk. Na 19 tekmah v najmočnejši ligi se mu je zgodilo šele tretjič, da je dosegel manj kot deset točk, še vedno pa njegovo povprečje ostaja izjemno visoko – 19,8 točke na tekmo.

Vse točke Roka Možiča proti Vibo Valentii:

Japonec tokrat ukradel šov Možiču

Vibo Valentia je na lestvici za Verono, zagotovo je bil nadvse primeren tekmec, da pridejo gostje do četrte zaporedne zmage, a domači so na krilih odličnega Japonca Jujija Nišide, ki je dosegel kar 19 točk, ter sprejemalcev ChristianaFromma in Mauricia Borgesa (ob 13) bili premočen tekmec. Vibo Valentia je dosegla kar 8 asov, gostje le enega, boljši pa so bili tudi v bloku in sprejemu.

Možič je na koncu zbral devet točk, enako kot bloker Lorenzo Cortesia, več kot pet, 8, pa jih je vknjižil še Giulio Magalini. Slovenski reprezentant je imel 41% izkoristek napada (9/22), njegov sprejem pa je bil 53-odstoten. Ob 19 sprejetih žogah je naredil tri napake.

Vrhunci s tekme:

Če bi dobili prvi niz …

“V prvem nizu smo igrali točko po točko, nato pa sta ob našem vodstvu z 22:21 niz obrnila dva preverjanja točk in nas spravila v težave. V drugem smo si že na začetku nabrali visok zaostanek, domači nam niso pustili prostora za povratek. V tretjem smo šli na vse ali nič, a ni bilo dovolj. Ostaja grenak priokus, a moramo ostati mirni, analizirati, kaj je šlo narobe in se osredotočiti na naslednjo tekmo,” je po porazu povedal Bolgar na klopi Verone Radostin Stojčev.

Črna serija v gosteh, naslednji tekmec Modena

Verona je še enkrat pokazala, da ji v gosteh ne in gre. Na desetih tekmah so zmagali samo enkrat in ostajajo drugi najbolj radodaren gost v ligi. Slabša je le še Ravenna, ki v tej sezoni na gostovanju sploh še ni zmagala(0-9).

Naslednja tekma Verone bo v nedeljo (20. 2.). Možič in druščina bodo na domačem terenu pričakali zvezdniško Modeno, ki ji v AGSM Forumu ne bo lahko. Verončani so v tej sezoni pred domačimi gledalci izgubili le dvakrat.