Predsednik odbojkarske zveze (OZS) Metod Ropret je po za Slovence končanem olimpijskem turnirju dal jasno vedeti, da si želi na klopi zadržati romunskega strokovnjaka Gheorgheja Cretuja, že zdaj pa se zaveda, da pogajanja ne bodo lahka.
Predsednik odbojkarske zveze (OZS) Metod Ropret se je v pogovoru za časnik Dnevnik dotaknil tudi selektorskega vprašanja. Gheorgheju Cretuju se je po koncu olimpijskega ciklusa iztekla pogodba, za zdaj pa se še ne ve, ali bo Romun ostal na slovenski klopi ali ne.
“Po porazu s Poljsko sva se s Cretujem veliko pogovarjala, ampak se te teme nisva niti dotaknila. Oba se zavedava, da naju ta pogovor še čaka. Lahko vam zagotovim, da bo zdajšnji selektor naša prva izbira. Cretu ni enostaven pogajalec, ko pa se z njim dogovoriš, da v projekt vse. Zato ga razumem, da se mora o svoji prihodnosti pogovoriti z družino. Verjamem, da se bo z njim lažje pogovarjati, ko se stvari umirijo, lahko pa zagotovim, da bom dal vse od sebe, da Cretu s svojim strokovnim timom ostane slovenski selektor,” je odločno poudaril Ropret.
Najprej šport, nato finance
Predsednik se zaveda, da vse skupaj ne bo poceni. Cretu je bil že zdaj najbolje plačan slovenski selektor do zdaj, a Ropret je v intervjuju priznal, da se pod njegovim predsedniškim vodstvom najprej gleda na športni del in šele na to na finance.
“Če za dosego nekega cilja potrebujemo naložbo, bomo v to zagotovo šli. Stroški OZS so vedno naložba. Objektivno dejstvo je, da se naložbe obrestujejo,” je za Dnevnik sporočil Ropret in še dodal, da je imela OZS v preteklosti tudi nekaj finančnih težav.
Tako blizu ničli še niso bili
Dolg je že znašal skoraj milijonov evrov (970.000 evrov). “Imeli smo težave, bili smo v ujeti v neke spletne zgodbe, o katerih ne bi razlagal, saj za to ni pravi čas. O tem v javnosti nismo govorili. Zgodilo se je po svetovnem prvenstvu, ujeti smo bili v spletne prevare, o katerih pa, kot rečeno, raje molčim,” je skrivnostno povedal Ropret.
Proračun odbojkarske zveze znaša tri milijone evrov na leto. Četrtino ga zberejo z institucionalnim virom, ostalo finančno luknjo pa pokrijejo z organizacijo velikih tekmovanj. Trenutno dolg OZS znaša med 100 in 200 tisoč evrov. Gre za številko, ki po besedah Ropreta, še nikoli bi bila tako blizu ničle.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje