Bojeviti Slovenci po maratonu klonili proti veliki Braziliji

Odbojka 15. Jun 202122:00 > 22:57 0 komentarjev
Odbojkarji Brazilije so Slovencem v ligi narodov zadali še tretji poraz. (Foto: FIVB)

Slovenska moška odbojkarska vrsta je v ligi narodov vpisala še tretji poraz. Po skoraj treh urah in petih odigranih nizih je bila od nje boljša vodilna reprezentanca elitnega tekmovanja in olimpijska prvakinja Brazilija.

Slovenski odbojkarji so v ligi narodov vpisali še tretji poraz. Po Srbiji in Nemčiji je bila od njih po skoraj treh urah boljša Brazilija. Igralci selektorja Alberta Giulianija so prikazali eno najboljših predstav v mehurčku v Riminiju, proti olimpijskim prvakom celo vodili z 2:1 v nizih, a je tekmec obračun zasukal in se na koncu veselil zmage s 3:2 (-15, 22, -19, 13, 12).

Po zmagah proti močnim Poljakom, Rusom in Francozom, se Slovenci niso ustrašili niti favoriziranih Brazilcev. Tekmo so pričeli razigrano, hitro prevzeli pobudo, po napaki Mauricia de Souze pa na prvi tehnični odmor odšli s štirimi točkami prednosti. V naslednjih minutah so pritisk le še stopnjevali, igrali praktično brez napake in nasprotniku zbežali na 18:9. Niz je Slovenija dobila prepričljivo – s kar 25:15.

Kako je Giuliani začel tekmo proti Braziliji:

Sprejemalca: Čebulj, Urnaut
Blokerja: Pajenk, Kozamernik
Korektor: T. Štern
Podajalec: Ropret
Libero: Kovačič

Brazilci so se po začetnem šoku v drugem nizu le pobrali in na njegovem uvodu prvič na tekmi tudi povedli. A njihovo vodstvo ni trajala dolgo, saj je Slovenija zaostanek dveh točk hitro nadoknadila (4:4). V izenačenem nadaljevanju sta se moštvi večkrat izmenjali v vodstvu, nato pa so Slovenci popustili pri sprejemu, kar je tekmec izkoristil in pobegnil na 15:12. A do vstopa v končnico so jih evropski podprvaki že ujeli, v zaključku pa bili premalo zbrani in niz izgubili z 22:25.

Ko so slovenski odbojkarji v tretjem nizu sprejem znova dvignili na visoko raven, je bila Brazilija ponovno v težavah. Že na začetku so zaostajali z 2:7, na polovici niza pa je izid na semaforju že kazal izid 14:5 za Slovenijo. Ob razpoloženima osrednjima blokerjema Alenu Pajenku in Janu Kozamerniku v vrstah Slovenije so bil Južnoameričani povsem nemočni in izgubili še drugi niz na tekmi (19:25).

(Foto: FIVB)

A svetovni podprvaki se niso predali in se vrnili v velikem slogu. Vodili so skoraj ves četrti niz v zaključku pa stopili na plin in Slovence nadigrali s 25:13.

Po tekmah proti Franciji in Rusiji so slovenski odbojkarji še tretjič na turnirju v Riminiju igrali peti niz. Če so bili dvakrat uspešni, pa se jim tokrat v izjemno dramatičnem in izenačenem zaključku ni izšlo. Brazilija je bila boljša s 15:12 in Sloveniji zadala še tretji poraz v ligi narodov.

Brazilija: Rezende 1, Borges, Gil, Wallace 18, Leal 17, Kawalkievicz, Santos 8, Luiz 3, Douglas 11, Reis, Ricardo, Lucarelli 2, Souza 1, Flavio 9.

Slovenija: T. Štern 15, Pajenk 13, Kozamernik 12, Šket, Gasparini, Vinčić, Štalekar, Ž.Štern, Kovačič, Videčnik, Ropret 3, Urnaut 9, Čebulj 16, Možič 2.

Že v sredo zgodaj popoldan proti Avstraliji

Slovenski odbojkarji prav veliko časa za politek ne bodo imeli, saj se bodo že jutri ob 13. uri pomerili z Avstralijo. Tekma za Slovence vseeno ne bi smela biti prezahtevna, saj imajo Avstralci po desetih krogih le eno zmago, ki so jo dosegli prav danes proti Iranu.