Mariborčani predali krono, ACH Volley bodo izzvali Kamničani

Odbojka 15. Apr 20228:55 > 9:01 0 komentarjev

V najmočnejši odbojkarski ligi za moške sta znana oba finalista. ACH Volleyju, ki je že v sredo še drugič ugnal Panvito, se je v finalu pridružil še kamniški Calcit, ki je po hudem boju, še drugič s 3:2 premagal aktualne prvake Merkur Maribor.

Kamničani so dvoboj sijajno odprli, predvsem po zaslugi Mitje Gasparinija in njegovih dveh asih so povedli z 8:3. Toda gosti so po minuti odmora strnili vrste in vzpostavili ravnotežje pri 9:9, nato pa s 15:13 povedli po neustavljivem napadu ter nato še asu Ahmeda Ikhbayrija. V izenačenem zaključku so domači prvi povedli za dve točki (22:20) in minimalno prednost zadržali za osvojitev prvega niza.

Prvi niz:

V drugem je trajalo zelo dolgo, da je katera od ekip povedla za dve točki. To je domačim uspelo pri 12:10, nato pa je prednost le še rasla. Po asih Danila Pavlovića in Jana Brulca ter bloku Tommija Siiriläja pa je bilo na semaforju 19:14. To je zbudilo aktualne prvake, ki so ekspresno izenačili, v končnici pa po bloku mladega Janeza Janža Kržiča izid izenačili na 1:1 v nizih.

Calcit Volley: Kos 4, Hribar, Bregar, Purič 5, Kosmina, Gasparini 25, Klobučar 15, Siirilä 11, Brulec 1, Beravs, Plot, Mujanović 2, D. Pavlović 15.

Merkur Maribor: Cafuta, Herman, S. Adžović, Kovačević, U. Pavlović 6, Bračko 1, Košenina, Donik 14, A. Adžović, Planinšič 2, Kržič 6, Ihbajri 27, Kovačič, Gergye 7.

Drugi niz:

Tudi v tretjem so bili nato Mariborčani tisti, ki so bili večino časa korak pred tekmeci. Vodili so s 14:11, 16:14, domači so se dvakrat še vrnili in izenačili, ko pa so gosti tretjič ušli, poti nazaj za Kamničane ni bilo več. Za 25:22 in vodstvo z 2:1 v nizih je z uspešnim napadom poskrbel Ikhbayri.

3. niz:

Izenačen je bil tudi četrti niz, v njem pa sta si zaradi vroče krvi po točki za vodstvo Calcita s 14:12 rdeča kartona prislužila Danilo Pavlović in Roland Gergye. Bolje so se brez svojega sprejemalca do konca niza znašli domači, ki so ga dobili s 25:21.

Trener Calcita po uvrstitvi v finale:

“Iskreno povedano ne vem, katera tekma je bila to letos, ki smo jo dobili v tie-breaku, saj me zanima samo naslednja tekma, ki je pred nami. S statistiko se bom igral po koncu sezone, čeprav sem nagnjen k temu, da imam statistično obdelano vso zadevo. Videlo se je, da je bil vložek z obeh strani velik. Mi smo imeli doma zaključno žogico, zato smo se morali samo umiriti. Pred tekmo so bile možnosti 50:50, ampak na koncu je odločalo, kot bi rekel Viktor Krevsel, srce in hladna glava. V tie-breaku so fantje to fantastično izvedli in sem bil kar navdušen, kajti na takšni ravni odigrati tie-break, je nekaj neverjetnega. Ampak to je zdaj že lep spomin, kajti pred nami je finale z ACH Volleyjem,” je po uvrstitvi v finale povedal trener Calcita Matija Pleško, ki je še lani vodil oranžne zmaje.

4. niz:

Boljši ritem so prenesli tudi v odločilni niz, v katerem so hitro povedli s 6:1. Tudi minuta odmora Sebastijana Škorca na mariborski klopi ni spremenila razmerij moči na kamniškem parketu, domači pa so ekspresno s 15:3 dobili niz in se uvrstili v finale.

5. niz:

Finale se bo začel že v sredo

Finale se bo začel v sredo, 20. aprila. Calcit bo skušal priti do skupno četrtega naslova, prvega po sezoni 2002/03, ACH Volley pa bo po lanski prekinitvi serije 16 zaporednih naslovov iskal pot do 17. zvezdice. Za zdaj še aktualnemu prvaku Mariboru ostaja dvoboj za tretje mesto proti Panviti.