Bankirke prepričljivejše od goriških strel

Odbojka 22. Jan 202221:56 > 23. Jan 2022 9:14 0 komentarjev

Ekipi Calcita Volleyja in Nove KBM Branika sta v 17. krogu 1. DOL za ženske zabeležila novi zmagi. Kamničanke so proti Krimu zanesljivo dobile tri nize, izgubile pa tretjega, Mariborčanke pa so gladko premagale GEN-I Volley. Najbolj izenačeno je bilo na Obali, kjer je Luka Koper z 2:3 izgubila proti ekipi ATK Grosupljega.

GEN-I Volley je v zadnjem obdobju kazal odlične predstave, a proti Mariborčankam ni imel možnosti. Na začetku je še bil enakovreden tekmec, pred končnico prvega niza je bilo 17:17, servisi Lorene Lorber Fijok pa so domačim zagotovile štiri točke prednosti, s tem je bil niz odločen. V preostalih dveh nizih so Štajerke zanesljivo nadzorovale položaj od začetka do konca, največ zaslug za to ima Monika Potokar, ki je dosegla 17 točk.

Calcit je v prvih dveh nizih Krimu prepustil le po 11 točk, zato je trener Gregor Rozman nato ponudil priložnost rezervistkam, ki pa niso igrale po njegovih željah. Sredi niza je na igrišče vrnil vrnil Evo Pavlović Mori, Andjelko Radišković in Lucy Charuk, a tudi one niso spremenila dogajanja na igrišču, tako da je niz pripadel Ljubljančankam, ki pa so bile nato v četrtem spet nemočne.

Povsem izenačena je bila tekma v Kopru. Grosupeljčanke, pri katerih se je z 19 točkami najbolj izkazala Helena Mijoč, so dvakrat povedle, domače so dvakrat izenačile, v “tie breaku” pa so bile spet boljše gostje.

Zadnji obračun tega kroga med Ankaranom in Šempetrom bo na sporedu 19. februarja.