ACH Volley pričakovano v velikem finalu

Odbojka 13. Apr 202219:20 > 19:57 0 komentarjev
ACH je redni del državnega prvenstva končal neporažen. Foto: Alen Hadžić

Po premoru zaradi kvalifikacij za uvrstitev na mladinsko evropsko prvenstvo se je danes nadaljevalo slovensko državno prvenstvo. V Murski Soboti je bil na sporedu drugi obračun med ACH Volleyjem in Panvito, ki so ga je brez izgubljenega niza dobili Ljubljančani in postali prvi letošnji finalisti. V četrtek pa bodo v Kamniku izenačenje lovili tudi prvaki iz Maribora, ki so na prvi tekmi izgubili proti Calcitu. Tekmi si boste lahko ogledali tudi na Sportklubu.

Panvita na prvi tekmi v Tivoliju ni imel prav nobenih možnosti, identična zgodba pa se je nato ponovila še danes pred domačimi gledalci. Prekmurci so na celotni tekmi dosegli le 51 točk, največ v zadnjem nizu (19), na koncu pa klonili z 0:3. ACH Volley tako še naprej niza zmage, saj v tej  sezoni sploh še ni izgubil ne v domačih tekmovanjih, ne v ligi MEVZA.

Obe ekipi sta sicer storili veliko napak, tehtnico na stran gostov pa so nagnili predvsem bloki, z njimi je ACH dosegel deset točk. Najučinkovitejši igralec tekme je bil s 13 točkami Nikola Gjorgiev, Alen Šket jih je k zmagi dodal 11, s servisi pa se je izkazal Kök.

V drugem polfinalu smo že na prvi tekmi videli pet nizov, zato se tudi v Kamniku ne pričakuje nič manj razburljive tekme. Prvaki iz Maribora krone zagotovo ne bodo predali brez boja, a tudi Calcit Volley želi po letu premora spet nastopiti v velikem finalu.