Še ena zanesljiva zmaga ACH Volleyja

Odbojka 16. Okt 202421:00 0 komentarjev
Sašo Štalekar ACH Volley

Odbojkarji ACH Volleyja so v vnaprej odigrani tekmi 4. kroga 1. Dol Sportklub za moške premagali Panvito Pomgrad s 3:0 (13, 18, 20).

Odbojkarji ACH Volley so odigrale še tretjo tekmo sezone v svoji dvorani, po pričakovanju so zabeležili tudi tretjo zmago. Tokrat so bili boljši od soboške Panvite Pomgrada, ki je še tretjič izgubila. Sobočani so se prvakom za odtenek bolje upirali kot pred štirimi dnevi Fužinar, toda niso bili blizu niti častnemu nizu.

Po prvem nizu je kazalo, da se bo tekma ekspresno končala, saj so gosti osvojili vsega 13 točk. V drugem pa so Prekmurci vsaj na začetku vendarle pokazali zobe. Z dvema serijama zaporednih točk, za drugo so zaslužni Žana Bedrača, ki je dosegel tri zaporedne ase, so povedli z 9:5. A prednost so domači hitro izničili, predvsem po zaslugi bloka, ki je bil tokrat po zaslugi Saša Štalekarja in Matica Videčnika, oba sta v statistiko vpisala štiri, najboljši element.

Po bloku Alena Šketa, ki je tokrat za razliko od tekme s Fužinarjem igral na korektorskem mestu, so že vodili s 15:12, do konca pa prednost še povečali. Gosti so se dobro držali tudi v tretjem nizu, do izida 20:18 so grozili, a končnica je vendarle zanesljivo pripadla Ljubljančanom.