Kamničanke ostajajo nerešljiva uganka za svoje rivalke

Odbojka 16. Feb 202219:50 > 17. Feb 2022 8:21 0 komentarjev
Kamničanke

V 21. krogu Sportklub 1A. DOL za dekleta je bilo vse v znamenju derbija v Kamniku. Vodilni Calcit Volley je gostil rivalke iz Maribora in še četrtič v tej sezoni ugnal svoje rivalke. Kamničanke tako ostajajo nerešljiva uganka za bankirke, saj je bila to njihova že 12. zaporedna medsebojna zmaga.

Bankirke so obračun v Kamniku odlično odprle. Pri zaostanku s 13:14 so dosegle kar šest zaporednih točk in prišle do prednosti petih točk, ki jih do konca prvega niza niso več zapravile. Domačinke je izgubljen uvodni niz razjezil in jezo so stresle na igrišču. Hitro so povedle z 11:2 in 12:4, a gostje se niso dale in se po visokem zaostanku vrnile med žive. Izid je bil izenačen do 16:16, v sami končnici pa so bile boljše domače odbojkarice, ki so na koncu zanesljivo izenačile s 25:19.

V tretjem nizu smo spremljali podobno zgodbo kot v drugem. Bankirke so držale stik s favoriziranimi Kamničankami vse do zadnjih točk. Domačinke so sicer povedle s 17:13 in 21:17, bankirke pa so zapretile z delnim izidom 3:1 in se približale le na dve točki zaostanka (20:22), a popolnega preobrata niso zmogle in tudi tretji niz je šel v žep domače zasedbe iz Kamnika.

Četrti niz v Kamniku:

Četrti niz so Kamničanke odprle z delnim izidom 6:0, povedle so tudi s kar 14:4, nato pa je sledilo šest zaporednih točk gostij, ob koncu je bilo celo 22:23 za Kamnik, a gostjam je spet malce zmanjkalo. Pri 24:22 je na servis prišla domača kapetana Olivera Kostić in z asom končale še zadnje upa Štajerk in svojo ekipo popeljala do nove zmage. Četa Gregorja Rozmana je dobila še četrto medsebojno tekmo v tej sezoni, že 12. zaporedno v vseh tekmovanjih. Bankirke so nazadnje Calcit ugnale v finalu pokala januarja 2020.

Lorena Lorber Fijok je bila premalo za kamniški skalp. Foto: Klemen Brumec

Kamničanke so so dosegle 13 asov in 11 blokov, bankirke pa po sedem asov ter blokov. Pri domačih je bila z 20 točkami najučinkovitejša Kostićeva, na drugi strani je še štiri točke več dosegla Lorena Lorber Fijok. Bila je edina pri gostjah, ki je imela več kot 50-odstotni izkoristek napada, ostale so v tem elementu odpovedale. Tudi izkušena Monika Potokar, ki je od 25 napadov v točko pretopila le štiri.