Italijani so se za skalp Kanade namučili

Odbojka 27. Avg 202223:05 0 komentarjev

Za odbojkarji na svetovnem prvenstvu v Sloveniji in na Poljskem je drugi tekmovalni dan. Do prvih zmag Srbi in Italijani, Iran pa je po petih nizih presenetil Argentino. Slovenci se na parket vračajo jutri, ko bodo ob 20.30 (s prenosom na Sportklubu) igrali s Francijo.

Po uspešnem uvodnem dnevu, ki se je zaključil z zmago Slovenije proti Kamerunu (3:0) in Poljske proti Bolgariji (3:0), so na svetovnem prvenstvu danes na igrišče prvič stopili še odbojkarji iz skupin A, E in F. Največ pozornosti sta bili deležni reprezentanci Srbije in Italije.

Srbi so s 3:0 ugnali Ukrajino, ki je na prvenstvu nadomestila zaradi vojnega napada izločeno Rusijo. Varovanci Igorja Kolakovića so imeli še največ dela v prvem nizu, ki so ga dobili na razliko (28:26), v naslednjih dveh pa so bili bolj prepričljivi in zanesljivo osvojili prve tri točke.

Z enakim izidom so slavili tudi evropski prvaki Italijani, ki so igrali s Kanadčani. Slovenski zahodni sosedi so po prepričljivem začetku (-13, -18) na največ težav naleteli v zaključku tretjega niza, ko so izkoristili šele 12. zaključno žogo in po skoraj 50 minutah odbojkarskega maratona osvojili niz (39:37) in prišli do zmage s 3:0.

Izvrsten dvoboj smo v Stožicah spremljali že popoldne, ko je na tekmi preobratov Iran ugnal Argentino. Po zaostanku z 0:1 so gavči preobrnili izid in povedli z 2:1, a Iranci se niso predali in dobili tekmo po petih nizih.

Slovenski odbojkarji imajo danes prost dan, ki ga bodo izkoristili predvsem za pripravo na nedeljski dvoboj z olimpijskimi prvaki Francozi. Te vodi njihov nekdanji selektor Andrea Giani.