Tonček Štern veliki junak Olympiacosa

Odbojka 1. Apr 202415:46 0 komentarjev

Olympiacos se je po letu 2017 spet razveselil poklane lovorike. V finalu je s 3:2 v nizih premagal AONS Milon in se razveselil 18. pokalne lovorike in že 307. v glavnih ekipnih športih ekip iz Pireja.

Olympiacos je prejšnji teden slavil zmago v finalu grškega pokala. Ekipa iz Pireja je v izjemno napeti tekmi s 3:2 premagala ekipo AONS Milon in se pokalnega naslova veselila 18. v zgodovini. Junak srečanja je bil slovenski reprezentant Tonček Štern, ki je Olympiacosu zmago zagotovil z blokom v petem nizu, ki se je končal šele na razliko (16:14).

“Zelo sem vesel naslova. Občutki so neopisljivi, način, na katerega smo osvojili pokal in ga vrnili v Pirej. To je bila zelo težka tekma, super finale proti zelo dobremu nasprotniku, ki je igral na visoki ravni. V kritičnih momentih je ekipa imela tisto, kar je morala, bila je osredotočena, pokazala karakter in bila enotna, kot prava ekipa. Do konca smo ostali skupaj, verjeli smo, da lahko osvojimo naslov. Kljub visoki prednosti Milona smo ohranili vero tudi v petem nizu in na koncu nam je uspelo. Ko mi je uspel blok in sem gledal žogo eno do dve sekundi v zraku, se mi je srce ustavilo. Dve sekundi sta se zdeli kot dve minuti. Vedno si bom zapomnil ta blok, velik trenutek za ekipo in zame. Nadaljevali bomo v tem ritmu, sezona je še dolga,” je povedal Štern za spletno stran Olympiacosa.

Šterna in Alena Pajenka, ki v finalu ni igral, v dresu pirejskega kluba že 3. aprila čaka nadaljevanje grškega prvenstva, finale proti večnemu tekmecu – ekipi Panathinaikosa.