Glavni adut Slovenije v namiznem tenisu v Parizu je kdo drug kot Darko Jorgić. Hrastničan si kljub nihanjem v formi v zadnjem obdobju želi ponoviti rezultat iz Tokia 2021, ko je izpadel v četrtfinalu. Na skrivaj pa sanja celo o olimpijskem odličju.
Prvo ime slovenskega namiznega tenisa po slovesu Bojana Tokića za uvod v francoski prestolnici čaka spopad s Singapurcem Izaacom Quekom. Z njim se je do zdaj pomeril dvakrat in obakrat mizo zapustil z dvignjeno glavo.
Toda: “Poznam ga vsekakor, z njim sem igral že dvakrat, oba obračuna sta bila zelo tesna, obakrat sem ga premagal. Je igralec, ki je star šele 18 let. Dobil je wild card (posebno povabilo, op. p.), saj velja za velik talent. Obračun na olimpijskih igrah je nekaj posebnega, sploh zanj, ker bo prvi na igrah. Jaz vem, kako je prvič igrati tukaj. Iskreno upam, da bo forma prava, da pokažem dobre igre. Na ta nastop sem dolgo čakal,” opozarja Darko Jorgić.
Konkurenca močnejša kot v Tokiu
V primeru uspeha v današnjem dvoboju ob 13. uri ga nato, če ne bo presenečenj, čakajo sama poznana imena že izpred treh let na Japonskem. “V drugem krogu igram z Liamom Pitchfordom, z njim sva se že v Tokiu srečala v drugem dvoboju. Cilj in želja je ponoviti četrtfinale. Toda v tretjem obračunu, če se do tja prebijem in ne bo presenečenj, se bom srečal z Yun-Ju Linom, ki me je premagal v četrtfinalu Tokia. On mi zelo ne ustreza. Igre so vendarle specifične, saj en dan igraš, naslednjega počivaš. Zato je treba le naštudirati glavo, formo dvigniti na visoko raven, potem pa je vse mogoče.”
V zadnjem letu je Jorgić po lastnih besedah zelo nihal v igri, predvsem zato ker zaradi številnih turnirjev ni imel veliko časa za treninge. Pred Parizom pa se je spočil, opravil tri tedne priprav, zdaj že komaj čaka francoske izzive. Zadovoljen bi bil s ponovitvijo četrtfinala izpred treh let, a že uvrstitev med najboljših 16 bi bil lep rezultat, ker je konkurenca še močnejša kot v Tokiu.
Ob porazu na novo priložnost čakaš štiri leta
Kaj pa kolajna? “Želja v glavi seveda je, to je za vse športnike na OI. A vem, kako težko je priti do tja. Že do četrtfinala v Tokiu sem moral premagati res vrhunske igralce. Z dobro formo in tudi nekaj sreče pa se da priti do tja,” visokih ambicij ne skriva 25-letnik, ki se zaveda, da je olimpijski turnir povsem specifičen.
“Že igrati vsake štiri leta je nekaj posebnega, videti vse športnike na kupu pa je še dodatna motivacija. Igra se ena tekma na dan. Pri vseh igralcih se občuti nervoza, saj če izgubiš, moraš na novo priložnost čakati štiri leta. Zato je tukaj res pomembna moč v glavi,” je zaključil.
Že pred njim bo danes na delu drugi Slovenec Deni Kožul, ki se bo v prvem krogu pomeril z Indijcem Sharathom Kamalo.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!