Slovenski odbojkarji za zgodovinsko zmago strli odpor Kanadčanov

Odbojka 28. Jul 202419:00 > 23:00 0 komentarjev
Slovenska odbojkarska reprezentanca

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je na uvodni tekmi na olimpijskih igrah v Parizu v okviru skupine A premagala Kanado s 3:1 (21, 20, -20, 21).

Slovenski odbojkarji so tako na zgodovinski prvi tekmi na olimpijskih igrah prišli do prve zmage. Po dobljenih prvih dveh nizih Slovencev so Kanadčani pokazali odpor in dobili tretjega, dolgo so vodili tudi v četrtem, nato pa so Slovenci pokazali več zbranosti in kakovosti ter prišli do zgodovinske zmage.

Kanada ima po drugi strani precej več olimpijskih izkušenj kot Slovenija, a odličja z največjega tekmovanja še nima. Najbližje temu je bila leta 1984, ko je zasedla četrto mesto, na zadnjih dveh igrah je izpadla v četrtfinalu. Letošnji turnir tako odpira s porazom.

Slovenci so se s Kanadčani letos že merili v ligi narodov na prvem turnirju v Antalyi. Slovenija je po ogorčenem boju takrat izenačeno tekmo dobila s 3:2, tokrat pa so slavili še na šesti medsebojni tekmi in ostajajo pri stoodstotnem izkupičku s Severnoameričani.

Srbi namučili Francoze

Odbojkarji Francije so nastope na domačem olimpijskem turnirju v Parizu začeli s težko prigarano zmago proti Srbiji s 3:2 (-23, 17, 17, -21, 6).

Srbi so se v uvodnem dvoboju na OI proti gostiteljem dokazali za zelo čvrstega tekmeca. Sredi prvega niza so z delnim izidom 5:0 (za 11:8) prevzeli pobudo in jo držali vse do konca. V naslednjih dveh nizih so Francozi zaigrali precej bolje in ju dobili s 25:17.

V četrtem so se Srbi znova prebudili, v izenačenem nizu so z delnim izidom 3:0 za vodstvo 21:19 naredili ključno razliko. A v zadnjem nizu moči več niso imeli, gostitelji, sicer aktualni olimpijski prvaki, so jih pustili pri šestih točkah, sami pa zabeležili prvo zmago na domačem olimpijskem turnirju.

Moški odbojkarski boji so se sicer začeli že v soboto. V okviru skupine B so Italijani s 3:1 ugnali Brazilce, Poljaki pa s 3:0 Egipčane. V skupini C so Nemci s 3:2 strli Japonce, Američani pa so s 3:0 odpravili Argentince.