Zlato v Nemčijo, Polona Klemenčič med 30

Biatlon 7. Feb 202211:18 > 11:53 0 komentarjev

Nemška biatlonka Denise Herrmann je olimpijska prvakinja individualne preizkušnje na 15 kilometrov v Pekingu. Srebro je osvojila Francozinja Anais Chevalier-Bouchet, bron pa Norvežanka Marte Olsbu Roeiseland.

Na prvi posamični biatlonski preizkušnji na letošnjih olimpijskih igrah sta nastopili dve Slovenki. Sestrični Klemenčič sta se odrezali solidno. Predvsem Polona Klemenčič, ki je zgrešila le dva strela in končala na 29. mestu z zaostankom dobrih 4 minut.

Živa Klemenčič je zgrešila štiri strele, za zmagovalko pa je zaostala 7 minut in 38 sekund, kar je zadostovalo za končno 64. mesto.

Olimpijsko zlato je odšlo v Nemčijo. Za Denise Herrmann to ni prva olimpijska medalja. Nekdanja smučarka tekačica je po odličju v smučarskem teku sedaj osvojila še biatlonsko kolajno. Leta 2014 je bila namreč v Sočiju bronasta na štafetni tekmi.