Izenačen sosedski derbi bo odločil drugi polčas

Rokomet 10. Nov 20221:03 > 18:36

Slovenska ženska rokometna reprezentanca odpira drugi del domačega evropskega prvenstva. Izbranke Dragana Adžića, ki so se po slavju nad Srbijo preselile v Stožice, se bodo v še enem balkanskem derbiju udarile s Hrvaško. Tekma se je začela ob 18. uri, dobra novica pa je prišla že pred obračunom. Evropska rokometna zveza je Sloveniji zaradi afere 'škatla' namenila zgolj opomin.

V ŽIVO: Hrvaška – Slovenija 12:13*

KONEC PRVEGA POLČASA! Slovenija po golu Valentine Klemenčič v zaključku prvega dela na odmor odhajajo z golom prednosti (13:12).

28. minuta – Gol po gol dosegata obe ekipi, tekma je še naprej zelo izenačena. Hrvatice držijo pobudo pri izmenjavah v vodstvu.

19. minuta – Po številnih zapravljenih priložnostih na obeh straneh zdaj gol za Hrvaško, ki prvič na tekmi vodi.

15. minuta – Prvo izenačenje po izidu 0:0, Hrvaška je zadela za 7:7.

12. minuta – Hrvaška se je hitro vrnila, po zaostanku z 0:4 so naredile delni izid 5:2 in se približale le na gol zaostanka.

5. minuta – Tamara Mavsar je po protinapadu zadela za 3:0. Izvrsten začetek domačink!

2. minuta – Prvi gol na tekmi, Ana Gros je Slovenijo povedla v vodstvo.

ZAČETEK TEKME; s sredine igrišča začenjajo domačinke!

Tako Slovenija kot branilka bronastega odličja iz zadnjega evropskega prvenstva, Hrvaška, sta v Ljubljano prinesli dve točki. Slovenija je ugnala Dansko in Srbijo ter izgubila proti Švedski, Hrvatice pa so izgubile z Norveško, premagale Madžarsko in remizirale s Švico.

Ekipi sta se dvakrat pomerili že v pripravljalnem obdobju, za zaprtimi vrati so obakrat slavile južne sosede. Država, ki se bo danes veselila dveh točk, bo obdržala realne možnosti za boj za najvišja mesta letošnjega prvenstva stare celine.

Slovenske rokometašice lahko dokončno pozabijo tudi na dogajanje okrog ‘afere škatla’ – Evropska rokometna zveza je namreč naši reprezentanci zaradi početja v Celju prisodila zgolj opomin. Več si lahko preberete tukaj.