Celjani na severu Nemčije kapitulirali v drugem polčasu

Rokomet 22. Feb 202323:10 > 23:12 0 komentarjev
Celjani klonili pri Kielu; FOTO: Guliverimage

Celjski rokometaši so v 13. krogu skupinskega dela lige prvakov klonili v gosteh pri Kielu. "Zebre" so pred 8000 gledalci v Sparkassen Areni slavile z izidom 39:27.

Varovanci Alema Toskića so celo tekmo lovili tekmeca, vodili le na začetku srečanja, ko je za 1:0 zadel Matic Suholežnik.

Ob polčasu je bilo srečanje še povsem odprto, saj so slovenski prvaki v slačilnico odšli z zaostankom le dveh zadetkov (15:17), potem pa je tekom drugega dela začela prednost rasti in se v 51. minuti, ko je zadel Domagoj Duvnjak, povzpela že na deset za domače. Razlika je do konca še narasla.

Kiel se je na tak način oddolžil Celjanom za septembrski poraz v Zlatorogu (38:36). Najboljši strelci “vitezov” so bili s po petimi goli tokrat Suholežnik, Mitja Janc in Ante Ivanković, pri domačih je izstopal Magnus Landin Jacobsen (9 zadetkov).

Celjane naslednja evropska preizkušnja čaka prihodnji teden 1. marca, ko doma gostijo danski Aalborg.